У Києві відбувся мітинг і марш на честь 70-річчя створення УПА
За оцінками очевидців у акціях взяли участь від 30 до 50 тисяч чоловік. Люди тримали плакати та прапори із символікою України та УПА. У Парку Шевченка лунали виступи лідерів політичних партій та громадських об'єднань національно-патріотичного спрямування. Активісти вимагали повернути звання героя України Степану Бандері та Юрію Шухевичу та проголосити день створення УПА - національним святом.
Під час віче, присвяченому 70 річниці УПА, лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок закликав українців бути готовими до революції за національну і соціальну справедливість.
"Зараз наша боротьба, наш бій – це парламентські вибори, але ми повинні пам'ятати, що є й інший шлях. Ми повинні бути готові до революції за національну і соціальну справедливість", – заявив Олег Тягнибок.


За його словами, українські націоналісти повинні зробити все для побудови такої держави, про яку мріяли воїни УПА. Й додав, що українські повстанці ніколи не капітулювали і не здавалися.

 У столичному парку Шевченка зібралися тисячі прихильників Української повстанської армії на чолі з лідером-свободівців Олегом Тягнибоком. Учасники акції, прямуючи в бік Михайлівської площі, кидали людям під ноги прапори Партії регіонів і Комуністичної партії України.

Потім столичними вулицями пройшов марш на честь 70- річчя з дня заснування Української Повстанської Армії. Традиційна хода націонал-патріотів відбулася від пам'ятника Тарасові Шевченку до Михайлівської площі. Незважаючи на похмуру погоду та дощ, тисячі людей вийшли на вулиці Києва, щоб провести мітинги на честь 70-річчя створення УПА. У місті пройшло три різних акції, організовані прихильниками "Нашої України", "Свободи" і комуністами.

Не обійшлося й без ексцесів. Невідомі в натовпі кинули димові шашки і фаєри, в результаті чого вулиця Володимирська покрилася димом. Як не дивно, міліція спокійно спостерігала за подіями.

У той же час на Бессарабській площі біля пам'ятника Леніну зібралося близько ста комуністів, в основному пенсіонери. Самі ж лідери Комуністичної партії України на мітинг не з'явилися. Присутні провели акцію 'антибандерівського спрямування". На знак протесту вони організували театралізоване повішення лідерів ОУН-УПА Степана Бандери та Романа Шухевича. Опудала з табличками "пособник фашизму" символічно повісили і незабаром після цього практично всі учасники акції розійшлися.

На мітинг, організований “Нашою Україною”, прийшли близько ста громадян. Зібравшись на Європейській площі, вони вимагали визнати ОУН-УПА та євроатлантичну інтеграцію України.  


Як це було:  Відео1   Відео2

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh