Правозахисники шоковані цьогорічною Нобелівською премією миру
Голова Московської Гельсінкської групи вважає неправильним рішення про присудження Нобелівської премії світу 2012 Європейському Союзу.
"Якби вручили політв'язням Ірану, мені було б зрозуміліше. Цікаво, як вони будуть фотографувати ЄС в якості лауреата і як вони будуть вручати цю премію?" - сказала російська правозахисниця Людмила Алексєєва (на фото).
Людмила Алексєєва і інша російська правозахисниця Світлана Ганнушкіна були в числі номінантів на Нобелівську премію миру 2012, але Нобелівський комітет вирішив присудити премію Євросоюзу.
"Не зрозумійте, що говорить ображена людина. Це коментар розсудливої людини. Спочатку дають Нобелівську премію миру Бараку Обамі, потім - Європейському Союзу, і громадським діячам в усіх країнах стає нудно і нецікаво. Кому далі вручать цю премію? Може, Шанхайської організації співпраці? " - заявила Алексєєва.


Голова Комітету "Громадське сприяння" Світлана Ганнушкіна, яка разом з Алексєєвою була номінантом на премію, також розчарована.
"Це просто смішно. Премія вручена державній, бюрократичній структурі. Нобелівський комітет міг би відстоювати принципи миру і демократії, якби присудив премію тим, хто багато років працює у цій сфері і зараз потребує підтримки. Сьогоднішнє рішення мене розчарувало. Воно говорить про якусь імпотенцію. В останні роки влада Європейського Союзу та міжнародні структури ЄС стали досить байдуже ставитися до питань миру, демократії та прав людини. Нехай вони якось струснуться ", - додала Ганнушкіна. 
 

 Інф.: gazeta.ua       Фото: philanthropy.ru

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh