За словами заступника міністра аграрної промисловості Миколи Безуглого, щотижня одне село зникає з карти України, повідомляє «Радіо Свобода». Причиною цього є міграція та демографічна криза. У кожному п'ятому українському селі немає дітей. За останні 20 років сільське населення України зменшилося на 2,5 мільйона.
 В Україні більше половини сільських жителів залишаються безробітними. Молодь і сім'ї з маленькими дітьми перебираються в найближчі міста.

На сьогоднішній день лише третина населення живуть у селах, виживаючи за рахунок власних городів і господарства. Середньостатистичний український сільський житель отримує з бюджету в десятки разів менше, ніж міський.

За словами Безуглого, уряд очікує позитивних результатів від земельної реформи.
Земельна реформа спрямована на збільшення доходів сільського населення, наприклад, одним із заходів реформи буде підвищення нормативної оцінки землі на 70%. А орендна плата сплачується як відсоток (не менше 3%) від нормативної оцінки. Таким чином, орендна плата зросте приблизно вдвічі. Якщо сьогодні середня орендна плата по Україні становить 316 гривень за гектар, то після введення реформи буде 600, - повідомив Безуглий.

За словами демографа Ірини Прибуткової, середній сукупний дохід на одного члена сім'ї в Україну становить 1 000 грн. У сільських жителів цей показник 766 грн.

Тому більше мільйона селян їздять працювати до міста, підкреслює експерт.

- У кожному другому української селі немає жодного суб'єкта підприємницької діяльності. Тобто людям, які там живуть, ніде працювати, - зазначила вона.

Олег Бахматюк, бізнесмен, голова ради директорів великого агрохолдингу, каже, що українські села врятувати можна. Але виключно приватними ініціативами цього не домогтися.

Тому в бій має вступити держава і стимулювати бажання людей жити в сільській місцевості, впевнений він.

- Держава дійсно витрачає мільярдні кошти і даремно. Замість того, щоб стимулювати роботу на селі, село робить приховану соціальну дотацію. Адже насправді у всьому світі сільське господарство дотується (у Франції або в Німеччині увіткнув палицю в землю і маєш 87% дотації). А у нас сільське господарство дотує суспільство за рахунок так званих соціальних цін. Держава повинна створити клас так званого індивідуального ведення сільського господарства, коли людина буде обробляти 100-200 гектарів землі і розвивати село. Але для цього потрібне омолодження села. А це можливо лише завдяки дотаційним державним програмам. Наприклад, дати на 25-30 років кредит молодій сім'ї під 1%, компенсувати ставки на ведення тваринництва.

Інф.: finzah.com.ua 

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh