altWSJ: Вибори до Думи — найзначніше розчарування для Путін за 11 років 
"Единая Россия" Володимира Путіна зазнала серйозної невдачі на парламентських виборах у неділю за кілька місяців до президентських виборів, на яких лідер партії має намір знову балотуватися, пише The Wall Street Journal. На думку видання, результати голосування стали найбільшим виборчим розчаруванням для Путіна відтоді, як він прийшов до влади 11 років тому. Вони також демонструють, наскільки крихка система управління, побудувана за нинішнього прем'єра під знаком «суверенної демократії».

Російським виборцям, схоже, все більше не подобається домінування Кремля у політиці, сповільнення економічного зростання і зростання нерівності, вважає видання, коментуючи підсумки виборів. На його думку, останнім часом невдоволення людей стало позначатися і на рейтингах Путіна, який в останні два тижні уникав появ на публіці, після того як його було обсвистано на змаганнях з бойових мистецтв у Москві.

Незважаючи на те що лідери країни говорять про те, що «Единая Россия» залишається лідируючою силою, скорочення її представництва в парламенті не може не турбувати урядовців у Кремлі, які зберігають жорсткий контроль за всіма ЗМІ, окрім інтернету, де партія активно критикується. Як пише WSJ, підсумки голосування можуть призвести до серйозних змін у діяльності «Единой России», яка в останні роки відповідала за проведення через Думу будь-яких законів, які були потрібні Кремлю, не звертаючи уваги на опозицію.

На думку видання, опозиційні партії, чиє зростання роками стримувало домінування «Единой России», виграли від падіння рейтингів партії влади. Втім, прозахідні ліберали і раніше залишаються за межами публічної політики: єдина ліберальна партія, допущена до недільних виборів у неділю, не проходить 7%-вий бар'єр до парламенту, зазначає газета.

Незважаючи на те що поки підсумки виборів не становлять загрози владі Путіна, вони можуть призвести до посилення напруженості у відносинах із Заходом, вважає видання. Воно нагадує, що незадовго до голосування Путін вже скотився до антизахідної риторики, звинувативши організації, які фінансуються з-за кордону, у спробі дестабілізувати ситуацію у країні.

WSJ очікує, що у найближчі дні західні країни виступлять із засудженням широко поширених порушень на виборах до Держдуми. Російські опозиційні партії вже заявили, що навіть нинішній результат «Единой России» роздутий за допомогою неприборканого нелегального голосування.

Нагадаємо, що в Росії за результатами опрацювання 96% протоколів до Держдуми РФ «Единая Россия» набирає 49,54% голосів (на виборах у 2007 році «Единая Россия» отримала 64,3%), КПРФ набирає 19,16% (у 2007 році — 11,57%), у «Справедливой ​​России» — 13,22% (у 2007 році — 7,74%), ЛДПР набирає 11,66% (у 2007 році — 8,14%).                 Інф.  Дзеркало тижня
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh