Руйнують унікальну київську гору Юрковиця, якій 1,5 мільйона років!
Щойно, незважаючи на багаточисленні заяви про злочин, відбувається нищення пам'ятки археології національного значення - "Городище та могильник" часів Київської Русі, розташованого на легендарній горі Юрковиця (Хоревиця), найдавнішого місця у світі, на якій було засновано Київ.
Вчора, поки фотографували спотворення історичної місцевості, встигли отримати погрози фізичної розправи від представників забудовника...

У минулому році нам з вами вдалося зупинити протиправні роботи, відбити частину унікальної пам'ятки та порушити кримінальну справу (яка чомусь досі не доведена до суду), - б'є на сполох громадський діяч, депутат Київської міської ради VII скликання Олена Єскіна.

Тому і з'явилися нові варвари, які розпочали руйнування центральної частини гори: зараз на очах всього міста знищується пам'ятка археології національного (!) значення, вирубуються вікові дерева, завозяться вантажівки з грунтом та руйнується унікальний природний ландшафт (якому понад 1.5 млн років!), прокладено сходи у яр для подальшого будівництва. Поряд, ще на одній ділянці, незважаючи на заяви про злочин, в порушення технічних умов, без дозволів органів охорони культурної спадщини, нахабно споруджується багатоповерхівка. Я вже не кажу про особливості грунтів у зазначеній місцевості, пішли величезні тріщини та зсуви: гора може просто обвалитися, повторивши подільську трагедію 1961року. Відповідно до чинного генерального плану та історико-архітектурного опорного плану на території Юрковиці не передбачено жодного будівництва взагалі (зелена зона, історичний ареал)!

Закликаємо всіх небайдужих киян завтра, 8 квітня, о 11.30 зібратися на Юрковиці, щоб негайно зупинити будівельне свавілля!!! Точна адреса проведення заходу: мікрорайон Татарка, вул. О. Шмідта, 18 (в’їзд через шлагбаум біля посольства Індонезії, зустріч біля Посольства).

P.S. Дуже сподіваємося, що завтра з нами буде Віталій Володимирович, якого я неодноразово запрошувала подивитися особисто як спотворюють історичне обличчя Києва, починаючи з таких культових місць та міністр культури В'ячеслав Кириленко (оскільки мова йде про знищення пам'ятки національного значення)
Але, у будь-якому випадку, чекаємо на екс керівника Департаменту благоустрою Dmitriy Belotserkovets на тракторі, який тепер отримав мандат народного депутата України і має особисто розібратися з парканами на Юрковиці.

На захід також офіційно запрошені Голова національної поліції, начальник ГУ НП у Шевченківському районі, начальник управління охорони культурної спадщини, начальник прокуратури Шевченківського району, керівництво ДАБІ, сільгоспінспекції, тощо

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Юрковиця (Хоревиця) – легендарний схил, на якому було засновано Київ та який сформувався у четвертинний період – 1,2-1,5 млн. років назад, тому і являє собою частину реліктового ландшафту, входить до охоронної зони центрального історичного ареалу. На території Юрковиці знаходяться памятки археології національного значення: Городище та могильник часів Київської Русі та Кирилівська стоянка перших людей епохи палеоліту. В результаті розкопок 1899 р. на цій території вдалося виявити залишки культур кам"яного віку, в т.ч. неоліту, а також поховання давньоруської доби та XVII-XVIII ст, крім того, матеріали чорноліської культури (VIII-VII ст. до н.е. - праслов'янське населення України) та зарубинецької культури (ІІ-І ст. до н.е. – ранні слов’яни). Найбільш ранньою знахідкою, виявленою на Юрковиці, є ріг шорстистого носорога, яку можна пов"язати з всесвітньовідомою пізньопалеолетичною Кирилівською стоянкою (близько 20 тис. років до н.е.). В давньоруську добу на Лисій горі (Юрковиці) знаходилися поселення та могильник середини-кінця Х ст., пов'язаний зі скандинавським загоном, який у складі дружини князя Ігоря приймав участь у поході на Дербент, а пізніше знаходився на службі у княгині Ольги та князя Святослава, й утворивши форпост, захищав північно-західні підступи до міста. Наприкінці Х – початку ХІ ст. цей могильник (відомий в історіографії як Некрополь ІІ) трансформувався в християнський цвинтар. Ймовірно, до цього часу відноситься існування тут печерного комплексу та давньоруської кам"яної церкви св. Миколи (пізніше стала називатися Йорданською), яка була розташована біля підніжжя гори. В Юрковицькій долині (р-н суч. вулиці Нижньоюрківської) в давньоруську добу знаходився земляний вал зі «столпієм», який проходив від гори до Дніпра…

Організовує акцію Всеукраїнське "Київське Віче".

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh