alt79-ті роковини Голодомору
У 1932-1933 роках під час Голодомору загинули мільйони українців. Це геноцид, це небачений злочин у світовій історії. Ми не забули. Ми пам'ятаємо. 24 листопада о 16 годині разом з усією країною запали свічку пам'яті жертв Голодомору.
"Голод, голод, голод…Б'є у скроні твій біль, наче молот"... Слова з нової пісні "Голод"  відомого співака та композитора Володимира Вермінського  нікого не залишають байдужими.
Так само, як і поетичні рядки Наталії Музири:
"Дитиною, пустуючи в садочку,
Якісь у квітах дивні бачила горбочки…
То, каже бабця, діточок могили,
Прогодувати їх було уже не в силах."

Цьогорічне вшанування пам'яті жертв Голодомору присвячене доброчинцям - тим людям, які в непростий час чинили добро, рятуючи від голоду співвітчизників у 1932-1933 роках, - повідомляє сайт www.holodomor33.org.ua.
Серед українців були ті, хто наважувався на мужні вчинки в часи, далекі від романтики та героїки. Мова йде про людей, які рятували інших від голодної смерті - роздавали, хліб, напували та зігрівали. Серед них - освітяни, лікарі, пересічні селяни, багатодітні матері.

Наносити написи на стрічки та роздавати хліб, випечений на пожертви громадян, розпочнуть перед початком ходи біля станції метро «Арсенальна».
Усіх киян та тих, хто має нагоду бути в Києві, Громадський комітет запрошує зібратися для спільного вшанування пам'яті жертв Голодомору.
14:00 - від м. «Арсенальна» хода рушить до Національного меморіалу жертв Голодомору.
15:00 - біля Національного меморіалу пам'яті жертв Голодомору розпочнеться панахида, яку відправлять Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет, владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду єпископів УГКЦ, керівник Адміністрації Патріаршої курії. До участі запрошені представники всіх церков та релігійних організацій в Україні, дипломатичні представники, громадськість міста.
16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої мільйони українців запалять свічки біля меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.
Громадський комітет зі вшанування пам'яті жертв Голодомору закликає усіх українців запалити о 16:00 свічку пам'яті на своєму вікні та прийти на жалобні заходи.

В усіх обласних центрах України на центральних площах пройдуть жалобні заходи, загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку пам'яті». Пом'януть жертв Голодомору 24 листопада також і в багатьох країнах світу.  

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh