Катерина МЕДОВНИК, журналіст

У Києві 14 травня відбулася всеукраїнська акція «День гніву», яка проходила в «Маріїнському парку» біля Верховної Ради. У результаті правоохоронними органами було затримано активістів, побито багато людей і навіть жінок!
За планом захід мав початися об 11.00, але люд збирався значно раніше. Вже з 6-ої години ранку на місці почала чергувати міліція, яка потім (десь об 11.00) не давала пройти людям, які хотіли приєднатися до акції. Їх просто зупиняли і не пускали.
Перед початком мітингу, один чоловік намагався вкрасти намет в організаторів. Коли учасники акції його затримали, міліція довгий час не звертала на інцидент уваги, незважаючи на прохання людей підійти і в усьому розібратися. Ніхто самосуд не чинив. Тільки через декілька хвилин у справу вмішалися міліціянти, які забрали грабіжника.
11.00. Акція почалася, незважаючи на те, що не дозволили завезти апаратуру (мікрофони, колонки тощо). З рупором в руках почали виступати представники народу, лідери громадських рухів… Вони закликали об’єднатися, не зациклюватися на різницях сходу та заходу, гуртуватися разом з метою покращити життя в країні. Все відбувалося мирно. На мітингу були присутні представники з різних міст України (як сходу, так і заходу). Єдине, що час від часу поступала інформація про те, що нібито акцію припинять, адже є певне розпорядження про заборону проводити масові зібрання в столиці до 14 червня. Цю заяву відкрито демонстрував журналістам Володимир Поліщук - начальник прес-служби Головного управління Міністерства внутрішніх справ України. «Ми навпаки підтримуємо бажання громадян висловлювати свою думку, але є рішення суду про заборону проведення мітингу. Міліція його виконує. Не потрібно відстоювати свої права на акціях протесту! Спочатку необхідно подати апеляцію, на це залишилося 10 днів. Але наразі з 14 травня по 14 червня біля Верховної Ради заборонено встановлювати намети. Сьогодні київська міліція виділяє 1400 працівників для охорони громадського порядку. Мета – не допустити конфліктів між різними політичними структурами і громадськими організаціями» – зазначає пан Поліщук.
Спочатку конфліктів ніяких не було. Хтось один виступав, інші слухали. Висловити свою думку міг кожен бажаючий. Згодом навіть вдалося пронести одну колонку з мікрофоном, аби було ліпше чути тих, хто мав що сказати народу.
Взагалі-то акція планувалася як зустріч депутатів з виборцями (про це сказав голова європейської партії Микола Катеринчук) . Приблизно о 14.00 було вирішено поставити намети для того, аби зробити приймальні для депутатів, і тоді люди змогли б цивілізовано поспілкуватися з ними. Утім силовики перешкодили цьому, посилаючись на рішення суду. У результаті на галявині біля будівлі ВР між правоохоронцями і мітингувальниками сталася бійка. Спочатку представники спецпідрозділу «Беркут» почали силоміць забирати (виносити за руки і за ноги) основних активістів. Серед них були Микола Коханівський, Валерій Куценко, Володимир Бесараб, Юрій Панченко, Сергій Тищенко, Валерій Бобчун. Далі міліціанти зробили величезне коло, в яке потрапили багато людей. Дехто намагався вирватись з нього, але закінчилося це тим, що і їх потім намагалися затримати та силоміць занести в міліцейський автобус. На щастя багатьох людей відбили від озброєних правоохоронців, які піднімали руки навіть на жінок! Представники "Беркута" під наказом «Нє пускать, єслі нада – рвать» затримували учасників акції, "висмикуючи" з натовпу по одній людині. Тобто таким чином «в руки велетнів-правоохоронників» міг потрапити кожен учасник, без винятків. Також серед затриманих була жінка, яку так само несли за руки і за ноги до міліцейського автобусу. Їй стало зле і її відвезли до лікарні.
Через деякий час, коли мітингувальники оточили автобус, де сиділи затримані, всім повідомили, що спочатку «правопорушників» відвезуть до Печерського РУВС. Далі відпустять тільки тих, , котрі вперше брали участь у масових заходах. Звичайно, що з цим рішенням ніхто не погодився, і народ став вимагати відпустити активістів на місті.
Приблизно о 16.00 випустили першого затриманого. Ним був Сергій Тищенко. Він показав складений проти нього протокол, де зазначалося, що його було скручено і силоміць затягнутого до міліцейського автобусу через нецензурну лайку на представника спецпідрозділу «Беркут».
Через півгодини випустили Миколу Коханівського, у якого в протоколі було написано теж саме. Ще протягом 30 хвилин по черзі випускали інших затриманих.
«Ми намагалися встановити намети, щоб організувати зустріч з народними депутатами. Тільки взяли сумки, нас почали брати. Ми звичайно ж пручалися, бо чому стоять біля ВР стільки наметів, а наш не може стояти? Мене почали кудись тягти, бо я стояв найблище до депутата Михайла Волинця, який теж потім постраждав. Мене крутили, ламали… Я пручався скільки міг, але в решті-решт мене взяли і понесли до «Автозаку» – розказує Микола Коханівський.
На цьому акція не закінчується, адже вона безстрокова. Олександр Данилюк, лідер громадського руху «Спільна справа», ініціатор і координатор всеукраїнської акції «День гніву» закликає усіх небайдужих людей прийти об 11.00 15 травня до Маріїнського парку.

Саму бійку можна побачити ось тут:
http://www.youtube.com/user/endryx68#p/u/6/BVROhdwFuHU
http://www.youtube.com/watch?v=PsgXx7HWKfc&feature=player_embedded
Акцію до бійки можна побачити ось тут:
http://www.youtube.com/watch?v=wtdLY_solyU

Джерело

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh