Бійка за пільги. Поки що перемогли афганці і чорнобильці
 Світлана ДОРОШ, Бі-Бі-Сі, Київ, фото УНІАН

Колишні воїни-афганці обіцяють не допустити ухвалення законів про скасування пільг.
Громадські організації колишніх воїнів-інтернаціоналістів та чорнобильці домоглися від Верховної Ради перенесення розгляду законопроектів про скасування пільг.
Розгляд поправок до законодавства відбудеться лише після узгодження їх із представниками громадськості. Про це заявив після зустрічі із протестувальниками лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
До цієї зустрічі під стінами Верховної Ради тривали сутички між учасниками протесту і спецпідрозділами міліції (фоторепортаж Бі-Бі-Сі тут).

Афганці і чорнобильці намагалися прорватися у будівлю Верховної Ради, бійці "Беркута" втримували натовп, блокуючи входи у приміщення. Після цього спецпідрозділи встановили щільний кордон, але й протестувальники не залишали площу перед парламентом. Організатори акції запевняли, що протести не припиняться доти, доки парламент не зніме з розгляду законопроекти про скасування пільг.

"А по-іншому вони не розуміють. Не розуміють і не хочуть розуміти людей, які спочатку просто тут стояли і чекали відповіді. А вони нам що сказали? Що сьогодні вони не можуть це вирішити. А завтра вони його вже ухвалять остаточно, і що тоді нам робити?", - сказав ВВС.ua Ігор Савка, лідер Донецького відділення всеукраїнської організації "Ніхто, крім нас", яка об'єднує ветеранів війн та військовослужбовців.

9 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні підготовлений урядом законопроект "Про деякі аспекти судових рішень", який надає право Кабінету Міністрів самостійно визначати розмір пільг, залежно від наявності коштів у бюджеті.

Цим законом також пропонується внести зміни до 16-ти законів і скасувати пільги для 14-ти категорій громадян. Як твердять представники опозиції, під дію урядового закону потрапить 10 мільйонів громадян України.

"Цей законопроект суперечить Конституції, в якій написано, що не можна знижувати соціальні стандарти.Терпець народу увірвався, і це для влади закінчиться дуже погано", - сказав ВВС.ua депутат фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Пашинський.

У Кабінеті Міністрів кажуть, що у бюджеті немає коштів для фінансування усіх допомог, передбачених пільгами.

Лідер фракції Партії регіонів Олексадр Єфремов заявив, що "популістські рішення про підвищення розмірів соціальних виплат ухвалювала попередня влада, а нинішній уряд не має змоги виконати ці рішення".

Водночас, депутат сказав, що під час розгляду законопроекту на сесії парламенту буде запропоновано вказати, що виплати, які здійснюватимуться за новим законом за рішенням Кабінету Міністрів, "будуть не меншими, ніж ті, що виплачуються на момент ухвалення цього закону".

Планується також, що для узгодження позицій уряду і громадських організацій буде створена робоча група на чолі із віце-прем'єр-міністром Сергієм Тігіпком.
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh