altУкраїнським "Рембо" називають Івана Ремболовича – отамана півсотні Вільного козацтва на Чернігівщині в 1918 р., начальника зв’язку Дієвої армії УНР, учасника Другого зимового походу Української повстанської армії Юрка Тютюнника в листопаді 1921 р., командира саперного куреня дивізії “Галичина”, учасника підпілля ОУН на Прикарпатті в 1944 – 1949 роках, зокрема на Коломийщині та Гуцульщині. Арештували Івана Ремболовича 7 листопада 1949 р. в Космачі на Гуцульщині, розстріляли 8 вересня 1950 р. у Станіславові (тепер м. Івано-Франківськ).
Подробиці трагічної долі героя - у новому дослідженні Романа Коваля “Іван Ремболович”.


60 років рідні та історики не могли ознайомитися з “кримінальною” справою Івана Семеновича Ремболовича. Тепер вона лягла в основу видання. Книжка вийшла у світ 4 липня. У ній 464 сторінки, 376 фотографій, більшість з яких публікуються вперше. Книжка з’явилася завдяки фінансовій підтримці Братства вояків 1-ї Української дивізії УНА та Історичного клубу “Холодний Яр”.

5 вересня 2012 р. у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 12) відбудеться презентація нового дослідження Романа Коваля. Ведучий – письменник Василь Портяк. Звучатимуть повстанські пісні у виконанні кобзаря Тараса Силенка. Вхід на презентацію вільний. Початок о 17.00.

Про Івана Ремболовича писали у пресі Володимир Малкош та Олександр Ясенчук, Ольга Страшенко присвятила йому вірш, в Івано-Франківську його іменем названо вулицю, Роман Коваль написав книжку. Інтерес до легендарного українського “Рембо” зростає. Може, докотиться слава і до його рідної Городні на Чернігівщині й земляки гідно вшанують славетного вояка, організатора українського війська.

Прес-служба Історичного клубу "Холодний Яр"

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh