У Львівському історичному музеї відбулася презентація книги з інтригуючою назвою “Битви української середньовічної і ранньомодерної історії. Довідник”. Автор видання -молодий історик зі Стрия, кандидат історичних наук Віктор Мандзяк. Книга побачила світ завдяки меценатам – Благодійному фонду «Україна-Русь» (президент Ростислав Новоженець) і Благодійному фонду «Добре серце» (президент Олег Канівець).
У книзі в алфавітному порядку подано перелік місць, де відбулися військові події за участю українців. Довідник охоплює період від 527 по 1646 роки. Всього у книзі згадується 833 битви. Географія боїв – від Атлантичного океану по Каспійське море, від Балтики до Середземномор’я. За згаданих 1119 років українці (анти, руси, козаки) брали участь у битвах, сутичках, облогах як окремі військові підрозділи, так і разом з союзницькими військами, а також як найманці на боці інших держав.
«Особливо тішить, що у Довіднику зазначено аж 8 битв під Москвою, де проти нашого споконвічного ворога боролись запорозькі козаки» - сказав на презентації книги Р.Новоженець. Книга, на його думку, підкреслює героїчний дух українців, чого нам так не вистачає сьогодні. Достатньо згадати лишень битву під Дюнкерком у Франції. Де франко-англійські війська здобули перемогу над іспанцями у 1946 році саме завдяки загону у 2600 запорозьких козаків.

Інф. Дух волі
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh