Че Гевара пропонував зробити українську мову другою державною мовою Куби
Відомий усім нам Ернесто Че Гевара насправді був у постійній переписці зі Степаном Бандерою, лідером українських націоналістів, української повстанської армії. Фідель Кастро разом в Че Геварою, зі своїми друзями в грудні 56-го року висадився на Кубі. Він ішов з Мексики на шхуні на Кубу. На цю шхуну був запрошений Бандера. Фідель Кастро сказав, що без допомоги українських повстанців вони б далі Сьєрра-Маестра не пішли...
Коли кубинські революціонери увійшли в Гавану, Че Гевара пропонував зробити українську мову другою державною мовою Куби. Він запросив Бандеру на Кубу. І саме тому в 59-му році наш агент убив Бандеру в Мюнхені, тому що Хрущов розумів, що Куба може повернути не в ту сторону.  //.
 
В ефірі радіо КП у програмі "Історія за межами підручників" відбулося обговорення з російським істориком, доктором філософських наук Ігорем Чубайсом білих плям у історії Росії та України.
Ігор ЧУБАЙС:
- Взагалі-то історія багатогранна, її можна в різних аспектах розглядати, вивчати, досліджувати і т.д. Взагалі, що таке історія? По-перше, історія - це самі події, які відбуваються. Ми ж не стоїмо на місці. Я позавчора прилетів із Брюсселя, був на сесії Європарламенту, доповідь робив там. Я вже трошки інший. І після цієї передачі я теж буду інший. І кожен з нас кожну хвилину змінюється, стає трошки іншим. Відбуваються події. Це один аспект історії.
 
Другий аспект історії. Хтось пише книжки. Це теж історія. Але я сьогодні хотів би поговорити про історію у третьому аспекті. Найголовніше, на мій погляд, в історії не просто написати книжку, не просто прожити якісь події, а зробити висновки. І коли ми говоримо про селянську реформу 1861 року, то в першому циклі передач ми говорили про те, наскільки невірна картина селянської реформи. Радянські підручники і радянські книги зображували цю подію абсолютно тенденційно, спотворено.

Відомий всім нам Ернесто Че Гевара насправді був у постійній переписці зі Степаном Бандерою, лідером українських націоналістів, української повстанської армії. Че Гевара вивчав досвід партизанського руху. І він прекрасно знав, що навіть Армія крайова, найпотужніше польське формування, яке захищало Польщу, після війни протрималася 2 роки. Чекісти знищили Армію Крайову, вона зникла. У Прибалтиці «лісові брати» протрималися 2 роки, і більше їх практично не було. А українська повстанська армія діяла впродовж 10 років. І загони НКВС, чекістів не могли нічого зробити. І Степан Бандера дуже був шанований Че Геварою, вони стали  листуватися. Фідель Кастро разом в Че Геварою, зі своїми друзями в грудні 56-го року висадився на Кубі. Він ішов з Мексики на шхуні на Кубу. На цю шхуну був запрошений Бандера, але він не встиг, тому що було складно переїхати всі кордони. І Бандера був постійно в листуванні. І Гевара говорить, що він ніколи б не взяв гарнізон Санта-Клара (це один з великих кубинських міст). Він маленькою групою атакував і взяв місто Санта-Клара без підказок Степана Бандери. І Степан Бандера разом зі своїми командирами в Німеччині збиралися, опрацьовували цю операцію і передавали Че, як діяти. І Фідель Кастро сказав, що без допомоги українських повстанців вони б далі Сьєрра-Маестра не пішли.

- Величезна кількість документів про Бандеру, про Шухевича і ...

- Хочу сказати ще одну деталь, яка здається мені цікавою. Коли кубинські революціонери увійшли в Гавану, Че Гевара пропонував зробити українську мову другою державною мовою Куби. Він запросив Бандеру на Кубу. І саме тому в 59-му році наш агент убив Бандеру в Мюнхені, тому що Хрущов розумів, що Куба може повернути не в ту сторону.

Це що стосується нашої історії, партизанського руху і протиріч, які досі не проаналізовані і висновки не зроблені.

Інф.: kp.ru/radio
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh