Віталій КАРПЕНКО, Заслужений журналіст України, публіцист, науковець, для Волі народу

Наші корені у глибині тисячоліть 
Нині правда про нашу історію поступово повертається до нашого народу. У часи Незалежності ми багато нового і правдивого дізналися про нашу материзну і про наш народ – раніше нашу історію подавали в інтерпретації московської пропаганди. 1996 року редакція «Вечірнього Києва» надрукувала, а потім випустила окремою книгою цікавий оригінальний трактат Олексія Братка-Кутинського «Феномен України». Це була одна з перших праць, яка ставила все з голови на ноги. Зокрема автор обґрунтував сім особливостей нашої України. Коротко вони зводяться до таких тверджень:

1.Попри відсутність фізичних рубежів (гірські пасма, острівне положення тощо), попри перебування на перехрестях шляхів «великого переселення народів», попри тюркське сусідство і тюркський тиск, монгольську, а потім російську навалу, попри усе це – наш етногенез триває в одних і тих же межах – протягом десятків тисячоліть. Аналіз  українських традицій, способу життя, світосприймання, мислення, народних свят, звичаїв, обрядів, казок, міфів та народного мистецтва, зіставлений з даними археології, історії, антропології, етнографії, світової міфології свідчить: багатотисячолітній етногенез на терені України охоплює один і той же сталий народ, себто, наші пращури є праукраїнцями. До речі, присвоєння Москвою нашої давньої назви Русь безпідставне. На давній італійській карті (1508 р.) територію саме сучасної України подано під назвою Русь, Московське царство не визнавалось Руссю, писалося Московія. Так що міф про старшого брата розсипається в прах.

2.Як доводять вчені, Земля має ікосаедро-додекаедричний силовий каркас, який проектується у вигляді мережі з величезних трикутників і п’ятикутників. Так от, у центрі європейського силового трикутника міститься Київ. Індійські йоги зафіксували наявність тут особливо чистих полів високих енергій. Звідси – святість (близькість до високих космічних енергій) наших земель. Звідси – феномен Києво-Печерської лаври, до якої здавен тягнулися віруючі на прощу і в печерах якої зберігаються нетлінно сотнями років мощі реальних людей.

3.Унікальні наші ґрунти. Наддніпрянщина і Наддністрянщина – єдине у світі місце, де ширина чорноземної зони досягає 500 км. Недарма німці вагонами вивозили наш чорнозем.

4.Значний масив українських земель (Вінниччина, Житомирщина) з часу появи на земній кулі перших рослин та тварин (Силурійський період) ні разу не був затоплений водами морів чи океанів. Отже, протягом сотень мільйонів років тут зберігався та нагромаджувався родючий ґрунт і найбагатший у світі генетичний фонд.

5.Ще одна загадка України полягає в повній невідповідності надзвичайно високих ідеологічних засад формування світогляду українського етносу і примітивних умов його життя. Цей парадоксальний факт ще чекає свого дослідника.

6.Багатство етнотворення. Якщо переважна більшість індоєвропейських народів сформовані з однієї-двох підрас, то у формуванні українського етносу брали участь усі п’ять нині існуючих підрас аріїв: індоарії, пелаги, скитоіранці, кельти-гали, тевтонці-слов’яни.

7. І, нарешті, сьома особливість – загадкова пасіонарність української культури, ідеології, символіки та її прив’язаність до українських земель. Таких нещадних ударів і спроб тотального винищення та асиміляції, що їх зазнали українці, не витримала б жодна із нинішніх націй.

 Можна сперечатися з деякими твердженнями Братка-Кутинського в деталях, але у принципі вони підкреслюють унікальність нашої землі, нашого народу, нашої історії. Нам справді є чим пишатися.

Віталій КАРПЕНКО

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh