Центральна Рада 9 квітня 1918 р. обрала М. Грушевського (29.09.1866-25.11.1934) Президентом Української Народної Республіки. В цьому переконані не всі історики. Проте ця інформація є на офіційному Інтернет-представництві Президента України. Відомо, що й сам Грушевський користувався візиткою, де був напис французькою мовою "President du Parlament D'Ukraine" (Президент парламенту України - тодішній відповідник сучасного Голови Верховної Ради). Пізніше М. Грушевський підписувався "бувший президент Української Центральної Ради". Як би там не було, але незаперечний факт - Грушевський був першим Главою незалежної Української Держави.

На превеликий жаль, на меморіальній дошці біля пам'ятника М. Грушевському в Києві не вказано, що він був першим Президентом (главою, керівником) незалежної України. Це принизливо щодо вшанування величної постаті Михайла Грушевського.


Більше шанують першого Президента УНР не в Україні. а за кордоном. Так, на меморіальних дошках М. Грушевському у Відні, Празі, Варшаві, Холмі зазначено що він Президент УНР.

Меморіальна дошка М. Грушевському у Відні (Австрія)

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh