Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України N 2067-XII від 28 січня 1992 р.
Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку. Акт Соборності України 22 січня 1919 року проголошувався в Києві під жовто-синіми прапорами (жовта смуга, яка символізує сонячне сяйво, розміщена вгорі).

24 липня 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор, освячений у Софіївському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм.

У серпні 2004 року президент Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня державного прапора України, який святкуватиметься щорічно 23 серпня. Раніше День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.

Стаття 20 Конституції України
Конституція України (прийнята 28 червня 1996 р.)
Стаття 20.
Державними символами України є Державний прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.
Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. (...)
(...)
Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ  N 987/2004
Про День Державного Прапора України
На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України
п о с т а н о в л я ю :
1. Установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня.
2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити здійснення комплексу заходів щодо святкування Дня Державного Прапора України.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 23 серпня 2004 року

Інф.: sviato.in.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh