Юліан Бачинський - український політичний і громадський діяч, публіцист, член Української радикальної партії, а з 1899 року — Української соціал-демократичної партії, дипломат. Народився 28.03.1870 в с. Новосілка на Тернопільщині, помер у 1940, в Ленінградській області в'язнем ГУЛАГу.
У 1895 році Юліан Бачинський опублікував книгу "Ukraina Irredenta" ("Україна уярмлена"), в якій, на підставі аналізу еміграції українців-галичан, став першим хто обґрунтував потребу створення української соборної держави під девізом: "Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!"

Свою працю "Україна irredenta" Юліан Бачинський написав будучи студентом юридичного факультету Львівського університету.

Праця Юліана Бачинського "Україна irredenta", яка, без перебільшення, етапним явищем в розвитку ідеї державної самостійності в українській правовій та політичній думці, стала могутнім поштовхом до подальшого розвитку ідеї державної самостійності України.

Визнавши ціллю всієї політичної діяльності всіх українських сил здобуття державної самостійності, Ю. Бачинський дає глибокий аналіз шляхів та етапів досягнення цієї цілі. Цей аналіз дає можливість переконатися в тому, що ідея державної самостійності була для Ю. Бачинського не якоюсь утопічною мрією, яку важко, або й неможливо зреалізувати, а метою, до якої веде хоча і важкий, довгий і клопіткий, але зовсім реальний шлях.

За інф.: lnu.edu.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh