Як змусити себе працювати

Разом з науково-технічним прогресом з'явилася можливість не тільки швидко набирати текст, форматувати документи та обробляти величезні обсяги інформації за лічені хвилини - є ще соціальні мережі, розважальні сервіси та ігри. Останні відволікають від роботи, а також забирають багато часу, яке могло б бути витрачене на виконання корисних справ.
Звичайно кожен офісний робітник розуміє, що 8 годин без перерви займатися лише роботою неможливо. Насправді продуктивність середньостатистичного працівника сягає приблизно 5 годин в день. Три втрачені години – це всілякі перекури, теревені з колегами, розмови по мобільному із родичами чи друзями, шмигання коридорами із одного офісу в інший.
Та варто сказати, що 3 години відволікань в день це ще добрий показник, а от коли він сягає 6-7 годин, то варто бити на сполох. Спілкування у скайпі чи асьці, щохвилинна перевірка нових повідомлень у соцмережах, читання форумів (лурків, башів і т.п.), розглядання демотиваторів і прикольних картинок, чи перегляд відео на ютубі цілком можуть займати увесь робочий день. А коли ж роботу виконувати?
То що ж робити, коли «горить» місячний звіт або через тиждень назначений захист диплому, а ви себе просто не можете змусити закрити вкладку браузера із «однокласниками»?
• Мотивація. Щоб постійно бути в тонусі і не розслаблятися на робочому місці, необхідно біля монітора повісити зображення того, що ви отримаєте якщо добряче попрацюєте і зробите всю роботу. Це може бути премія від начальства, підвищення по службі або покупка, яку принесуть зароблені гроші. Головне, щоб картинка була яскравою і реалістичною.
• Метод «від зворотного». Щоб змусити себе працювати, необхідно чітко і ясно уявити, що буде, якщо цілими днями безперервно займатися сторонніми речами замість продуктивної роботи. Це може бути звільнення, позбавлення премії, виключення з інституту або догана. Головне, вдовбати в свою голову, що далі відволікатися не можна. Якщо плачевна перспектива не лякає, то варто задуматися про зміну виду діяльності або місця роботи.
• Морква на палиці. Як кролика дресирують за допомогою морквини, так і себе можна виховувати за допомогою «смачненького». Наприклад, пообіцяйте собі, що якщо протягом тижня не будете відволікатися від роботи і виконаєте всі завдання, то на вихідних дозволите собі зробити щось, купити щось чи з’їсти щось, що зазвичай собі не позволяєте.
• Планування. Якщо в списку справ на день буде виділено час на «нічогонероблення», то в момент, коли захочеться відволіктися, варто нагадати собі, що для цього є спеціально відведений час. У цей період часу (чи інший проміжок, який дозволяє щоденний графік) можна спілкуватися в соц. мережах, пити каву з співробітниками або просто гортати інтернет-сторінки без докорів сумління. Головне, щоб час відпочинку вписувався в офісний розпорядок, якщо ви працюєте не на себе і не в домашніх умовах.
• Книги. Бажання дізнатися, як змусити себе працювати, – це чудовий стимул прочитати десяток корисних книг про мотивацію і тайм-менеджмент. Найкорисніші, на ваш погляд, рекомендації варто виписати в окремий зошит або щоденник, а потім розробити максимально відповідну саме для вас систему мотивації до роботи.
• Соціальні мережі. Якщо від роботи відволікають «Однокласники» або «ВКонтакте», то є чудові програми, які заблокують, як ці сайти, так і будь-які інші раз і назавжди. Тоді на робочому місці нічого не залишиться, як виконувати роботу, замість спілкування з друзями.
• Обмежуйте себе у часі. Доволі цікавий спосіб змусити себе працювати. Полягає він у наступному: ви ставите собі часові рамки на виконання тієї чи іншої роботи і стараєтесь в них вкластися. Важливим моментом є те, що вам потрібно давати собі якомога менше часу. Ви будете дуже здивовані, як багато можна зробити, коли у вас в розпорядженні всього півгодини на роботу, яка займає мінімум годину.
• Список завдань. Чудово допомагає, якщо у вас є багато різних видів роботи. Зазвичай люди у такому випадку розпорошують усю свою наснагу переключаючись із одного завдання на інше, але жодне так до кінця і не доводять. У такому випадку потрібно скласти «to-do список», в якому вказати заплановані завдання і робити їх по порядку. Таким чином ви не лише до кінця доведете кожне із завдань, але і нічого не упустите і завжди будете знати, яка робота має бути зроблена наступною.
•Справжній відпочинок. Якщо стало важко працювати і хочеться відволіктися та відпочити пару хвилинок, то зробіть це по-справжньому. Не відкривайте вконтакті, ICQ чи пасьянс, а встаньте і відійдіть від комп’ютера. Можете піти пройтися, почитати книжку, з’їсти трохи фруктів, потеревенити із співробітниками, справді розслабитися врешті решт. Коли повертаєтесь за робоче місце, відкривайте в першу чергу свій to-do список і дивитесь, що далі по плану треба зробити.
Інф.: oleksandrdadak.com
Коментарі