Маріупольські медики фіксують в місті ріст захворюваності на вітряну віспу, тільки в квітні вітрянкою захворіли 617 маріупольців, з них 561 осіб - діти і підлітки. Про це сказав головний санітарний лікар Маріуполя Володимир Білицький.
За словами медика, спалах вітрянки у Маріуполі є прогнозованим, адже хвороба розвивається циклічно.
"Два роки - зростання немає, захворюваність залишається на одному рівні, на третій рік відбувається спалах - саме 2013 став роком епідпідйому", - пояснив Білицький.

За його словами, інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, тому левова частка хворих діти і підлітки. Так, у віці від 1 року до 4 років в Маріуполі захворіли 254 дитини, від 5 до 9 років – 220 дітей, від 10 до 14 років – 60 школярів і в 18-ти випадках вітрянкою заразилися підлітки віком від 15 до 17 років.

"Захиститися від вітрянки можна за допомогою щеплення, але це справа добровільна", - підкреслив В. Білицький.

Нагадаємо, за словами експертів, найближчим часом в Україні може виникнути масштабна епідемія захворюваності на вітряну віспу. Вже з початку поточного року на Запоріжжі зареєстрували 10 тис. 671 випадок захворюваності на вітряну віспу.

Як повідомлялось раніше, щороку в світі реєструється 80-90 мільйонів випадків вітряної віспи. В Україні щороку хворіє на вітряну віспу 120-150 тис. дітей. Найчастіше захворювання перебігає доброякісно, але в 1 із 50 випадків захворювання спостерігаються ускладнення, серед яких найбільш тяжкими є пневмонія та енцефаліт. Частота енцефаліту, який переважно проявляється церебелярною атаксією, становить близько 1 на 4000 випадків вітряної віспи. Пневмонія може бути як первинної вірусної, так і бактеріальної природи.

Інф.: vgolos.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh