Найближчим часом в Україні може виникнути масштабна епідемія захворюваності на вітряну віспу, повідомляють епідеміологи.
За його словами, кір, вітряна віспа та корева краснуха взаємозв'язані між собою, спалахи їх захворюваності виникають послідовно.
"Того року у нас було надзвичайно багато хворих на кір, і це не мине просто так. Зараз можемо очікувати коревої краснухи та вітрянки, але зважаючи на те, що як-не-як, а українці від краснухи вакциновані, а щеплення від вітрянки є просто рекомендованим, то саме її епідемія виникне найближчим часом", - зазначає експерт.

Епідеміолог також підкреслив, що вже зараз у багатьох класах українських шкіл оголосили карантин через захворюваність на вітряну віспу.

"І діти просто весь день навчаються в одному і тому ж приміщенні, аби не розносити ймовірну інфекцію по школі та не заражати інших. Взагалі, я б зараз рекомендував усім вакцинуватись проти вітрянки, адже чим більше буде щеплених, тим більша ймовірність того, що спалах буде не таким глобальним. Не дивлячись на те, що вітрянка вважається «дитячою» інфекцією, сьогодні вона все частіше зустрічається у дорослих, де її перебіг і наслідки можуть бути надзвичайно складними", - зазначив експерт.

Нагадаємо, щороку в світі реєструється 80-90 мільйонів випадків вітряної віспи. В Україні щороку хворіє на вітряну віспу 120-150 тис. дітей. Найчастіше захворювання перебігає доброякісно, але в 1 із 50 випадків захворювання спостерігаються ускладнення, серед яких найбільш тяжкими є пневмонія та енцефаліт. Частота енцефаліту, який переважно проявляється церебелярною атаксією, становить близько 1 на 4000 випадків вітряної віспи. Пневмонія може бути як первинної вірусної, так і бактеріальної природи.

Інф.: vidomosti-ua.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh