Завдяки широкому поширенню мережі Інтернет в сучасному світі, інформація про здоровий спосіб життя стала доступна кожному. Однак, багато людей, як і раніше, не можуть відмовитися від шкідливих звичок, які знижують якість життя і зменшують її тривалість.
Разом з тим, мало хто замислюється над тим, що саме такі звички здатні нанести невиправної шкоди шаному здоров'ю.

1. Куріння

Давно відомо, що куріння є причиною багатьох смертельних захворювань, включаючи хвороби серця, рак горла і рак легенів. Згідно з офіційними статистичними даними, щорічно в США від куріння вмирають 443 000 чоловік. Також хімічні речовини, що містяться в сигаретах, зменшують еластичність шкіри і сприяють появі зморшок.

2. Зловживання алкоголем

Лікарі припускають щоденне вживання двох доз алкоголю чоловіками і однієї дози жінками. Коли мова йде про червоне вино, алкоголь вважається корисним (в помірних кількостях). Але надмірне вживання алкогольних напоїв наносить непоправної шкоди внутрішнім органам, особливо печінці. Надмірним вживанням прийнято вважати 5 одноразових доз для чоловіка і 4 для жінки.

3. Довге перебування на сонці

Засмага не тільки веде до появи зморшок і пігментних плям, але й до раку шкіри. Уникнути страшних наслідків можна, користуючись сонцезахисними засобами, і виключивши перебування на сонці в денний час.

4. Наркотики

Вживання заборонених наркотичних речовин та зловживання прописаними ліками, які також відносяться до наркотиків, веде до руйнування внутрішніх органів і ослаблення свідомості, яке в свою чергу може стати причиною прийняття необдуманих рішень, таких як незахищений секс.

5. Бідний раціон

Раціон з високим вмістом жирів і калорій веде не тільки до зайвої ваги, але і до закупорювання судин. Як наслідок – інсульт, інфаркт, аневризма та гіпертонія. Більше того, дієта з великою кількістю вуглеводів і цукру є причиною виникнення цукрового діабету.

6. Гіподинамія

Дослідження показали, що сидячий спосіб життя скорочує її тривалість. Рекомендується щодня робити 10 000 кроків, плюс до цього хоча б 45 хвилин три рази на тиждень присвячувати фізичним навантаженням, включаючи біг, плавання і силові вправи.

7. Відсутність соціальної підтримки

Дослідники встановили, що люди, у яких дружна сім’я і віддані друзі, менше схильні до стресових ситуацій, у них міцніше здоров’я і більша тривалість життя.

8. Недотримання особистої гігієни

Особиста гігієна – важливий фактор у підтримці здоров’я. Через брудні руки передаються багато захворювань. Якщо не доглядати за порожниною рота, можна отримати карієс і неприємний запах з рота.

9. Стрес

Постійний стрес є причиною багатьох серйозних захворювань, включаючи слабоумство. Стрес сприяє викиду в кров кортизолу – гормону, що сприяє появі зайвої ваги. Боротися зі стресом можна за допомогою фізичних вправ, здорового сну і занять для душі.

10. Відмова від регулярного відвідування лікаря

Хто попереджений, той озброєний. Регулярне відвідування лікаря допоможе контролювати процеси, що відбуваються в організмі, включаючи зміну рівня артеріального тиску і глюкози в крові.

Інф.: lubov-plus.org.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh