Валентин Торба, політичний оглядач: Влада зараз намагається просунути на місця своїх людей
На виборчій дільниці № 801038 Шевченківського району Києва на 12-ту годину дня проголосувало 25% виборців. Затишне місце спального району. Люди тут не поспішають і здебільшого посміхаються. Спостерігачі від різних партій не помічають особливих порушень, а один з них на мою пропозицію прокоментувати виборчий процес спершу поцікавився кому належить газета, яку я представляю. Останнє зауваження характерне, адже дійсно українське суспільство давно перестало вбачати в засобах масової інформації об’єктивну позицію. Це до питання якості журналістики.

Голова дільничної виборчої комісії з місцевих виборів Іван Жаров відмітив середню активність виборців. На його думку цього разу явка нормальна і до кінця доби слід очікувати впевнену активність електорату.
"Опозиційні сили ідуть на вибори під різними проектами. Це може їм допомогти набрати певні дивіденди, замаскувавшись і відсторонившись від «регіоналівських» брендів, - коментує «Дню» Іван Жаров. - Тобто вони повели себе хитро і прагнуть відновити свій вплив, потрапивши до нової влади. Вони хочуть мати хоча б інформаційні важелі для подальшого формування громадської думки. Але з іншого боку, громадяни вже мали достатню можливість розібратись, хто є ким і яку силу представляє. Зрозуміло, що все це є продовженням військової інтервенції Росії, тільки вже у вигляді політичних засобів.

Що до того, чи перебувають зараз в лавах пропрезидентської сили колишні «регіонали», то я такої інформації не маю. Від цих виборів я очікую те, що кількість свідомо зробленого вибору серед українців збільшиться. Від цього багато що залежить".

У свою чергу спостерігачі від партії «УКРОП» зазначають, що вони є єдиною силою, яка зробила жорсткий ценз відносно своїх членів. Ніхто із «регіоналів» чи комуністів не потрапив до їх лав. Один із представників «УКРОПу» поділився враженнями від виборів в Чернігові, назвавши їх найбруднішими. Сьогоднішні місцеві вибори в Києві, на думку спостерігача, досить мирні і не мають такого заряду негатива.

Виборець, яка представилась Галиною Галушко, так прокоментувала свою враження: «Я не знаю чи залишиться Кличко мером чи ні, але вийшло так, що саме перед виборами Кличко активізувався. У нас, наприклад, на мікрорайоні, коли виникла проблема з дорогою, робітники приїхали протягом трьох годин і швидко все залатали. Цілий рік нічого подібного не відбувалось. Це стало таким собі передвиборчим способом агітації. При цьому, всі бачать, що дуже багато грошей у рекламну кампанію вклав Думчєв. Щодо Корбана, то проблема цього кандидата, на мою думку, полягає в тому, що ніхто не знає на що він здатен. Бігборди для киян вже давно нічого не значать. Тим більше, Корбан асоціюється з іншим містом. Таку аналогію використовували його пересічні противники. Мовляв у нас вже були «донецькі», а тепер стануть «дніпропетровські».

Ірина прийшла на вибори зі своєю дитиною і досить скептично оцінює ситуацію з виборами «Я вважаю, що маю зробити свій вибір, але, на жаль, серед лавини агітаційних матеріалів, окрім затертих фраз, нічого не побачила. Виборці продовжують голосувати інерційно. Видно що влада зараз намагається просунути на місця своїх людей і для цього вона готова іти на компроміси з колишніми «регіоналами». Реальною опозиційною силою до існуючої влади є «УКРОП», але наскільки у нього є шанси набрати відповідні голоси, я не знаю».

Валентин ТОРБА, «День»
Інф.: day.kiev.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh