Партія регіонів поступово втрачає своїх виборців
Олена ПРОНІЧЕВА, Голос Америки

Дані опитувань свідчать, що партія Віктора Януковича втрачає свій рейтинг. Натомість популярність опозиційної партії Юлії Тимошенко залишається незмінною. Дослідження провели фонд “Демократичні ініціативи” та Київський міжнародний інститут соціології.
Так, підтримка Партії регіонів впала на одну п’яту (з 15% у червні до 12% у грудні). Популярними залишаються партії “Батьківщина” - 10%, Арсенія Яценюка - 8%. Крім цього соціологи відзначають ріст популярності партій Віталія Кличка (“УДАР”) та Петра Симоненка (КПУ). Їх підтримка за останні місяці зросла майже на третину.

Директор фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна оприлюднила інші дані, але вони теж свідчать про падіння рейтингів регіоналів на 5%. Зокрема, за даними фонду, “Батьківщина” наразі має більше прихильників, ніж провладна партія (18,8% проти 17,8%). Мають шанси потрапити до парламенту і “Фронт змін”, КПУ та “УДАР”. Втім, більш ніж третина українців поки що не визначилася із своїм вибором.

Хоча українці ще мають час зробити вибір, громадські активісти вирішили полегшити цей процес. 12 громадських організацій об’єдналися у рух “Чесно”, який має на меті профільтрувати кожного кандидата у депутати на відповідність категоріям доброчесності. Результати народної люстрації оприлюднюватимуть на спеціальному сайті, а також публікуватимуть у ЗМІ. Таким чином, виборці зможуть бачити - чи варто за такого кандидата віддавати свій голос. Ініціатива наголошує, що не фінансується жодною політичною силою, і брати гроші від політиків не планує. 

Учасник партнерства “Новий громадянин” Олег Рибачук впевнений, що така акція допоможе якісно покращити склад партійних списків. “Треба привчити політиків до того, щоб вони відповідали очікуванням виборців, і відповідали за свої слова. Зокрема, цьому треба вчити молодих політиків, вони повинні зрозуміти - часи, коли можна безкарно брехати, минули. Люди зараз дуже критично налаштовані. Тому політики повинні зрозуміти - або вони грають чесно, або їх не оберуть”, зазначив  Олег Рибачук для Голосу Америки. 
Чесними, на думку активістів, є ті кандидати, які непричетні до корупційних дій, особисто голосують у парламенті, відвідували хоча б 75% засідань парламенту, кардинально не змінюють своєї політичної позиції, не порушували права і свободи інших людей, а також їх задекларовані доходи відповідають способу життя.

Один із прихильників руху “Чесно” письменник і колишній політв’язень Євген Сверстюк вважає, що першим треба перекреслити Дмитра Табачника. “Я думаю, що першим закресленим обличчям повинен бути сьогоднішній міністр освіти. Справа не в тому, яку маску він завтра одягне. Справа в тому, що в будь-якій цивілізованій країні людина, яка не любить свій народ, культуру, не може бути міністром освіти”, зазначив Євген Сверстюк.

Наразі президент Віктор Янукович вже заявив, що виборчий процес розпочався, перед тим підписавши новий закон “Про вибори народних депутатів”. За новим документом партія, яка хоче потрапити до українського парламенту, повинна подолати 5% бар’єр. 
«Шлях відкритий. Можна починати вже підготовку, якісно готуватися і виборцям, і, безумовно, всім учасникам виборчого процесу», - сказав президент.

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh