altКомітет виборців бачить масовий прямий підкуп
Комітет виборців вважає прямий підкуп виборців найбільш небезпечним порушенням для фальсифікації підсумків виборів Верховної Ради.
Про це на прес-конференції сказав голова КВУ Олександр Черненко, якого цитують "Українські новини". "Прямий підкуп виборців, коли вони на руки отримують гроші, є найбільш небезпечним для виборчого процесу. На даний момент це переростає в масове явище, і може призвести до того, що на деяких дільницях вибори будуть просто куплені", - сказав він.
Черненко зазначив, що під час даної виборчої кампанії підкуп здійснюється за допомогою системи мережевого маркетингу, коли існують десятники, сотники і тисячники.

Така система спрямована, насамперед, на мотивування громадян і не вимагає прямого контролю безпосередньо в день голосування.

За його словами, прямий підкуп небезпечніше непрямих форм купівлі голосів громадян, таких як виділення продуктових пайків або інших подарунків, тим, що людина безпосередньо отримує гроші на руки, що викликає у нього відчуття, ніби він узяв на себе якісь зобов'язання.

Зокрема, Черненко навів приклади вже зафіксованих підкупів виборців по системі піраміди.

Так, в 16-му одномандатному окрузі у Вінницькій області кандидат у депутати Оксана Калетник, за словами Черненка, звозить людей на зустрічі, потрапити на які можливо тільки за списком. За приїзд на такий захід людина отримує 50 гривень.

Всього до виборів їх проходить декілька, на кожному заході люди отримують гроші.
Разом з тим вони підписують договори про те, що вони є агітаторами Калетник.
Такі махінації зафіксовані і в Луганській області.

"У Луганській області в декількох округах в Раду балотується так звана команда кандидата в депутати Шахова", - розповів Черненко.

"Ними розроблена система, коли людина отримує книжку підтримки депутата. В ній є 6 відривних талонів. Приходячи на зустріч кандидата в депутати, людина відриває талон, сканує його і отримує 50 гривень. В разі перемоги кандидата після виборів можна прийти знову з книжкою, в якої вже не буде талонів, і отримати бонус за перемогу", - сказав він.

На думку голови КВУ, дані вибори є дуже споживчими. Люди розчаровані тим, що немає кандидатів, за яких їм би хотілося голосувати, і тому будуть голосувати за того, хто хоча б платить гроші.

Черненко вважає, що дані факти підкупу повинні перевірятися правоохоронними органами, яким необхідно забезпечити недопущення масового використання таких порушень.  

Інф.: Українська правда

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh