altНа виборах застосують технологію "печиво"
Новий закон про вибори до Верховної Ради таїть в собі норми для всіляких махінацій на виборах, одна з яких виборчі бюлетені - рай для технології «печиво» в 2004 році. Про це в інтерв'ю «Главкому» сказав народний депутат від НУНС, співавтор кількох законів про вибори, Юрій Ключковський.

Зокрема, на переконання нардепа, одномандатні округи, до яких повернулися в новому законі - це найгірший варіант. За його словами, округи по природі найменш захищені від зловживань.

«Я боюся тверджень, що закон щось закриває. Питання в тому, чи дає він максимально ефективну зброю для боротьби з фальсифікацією. У цьому плані він гірший закону 2005 року », - сказав Ключковський.

Також, як зазначив нардеп, ще один приклад приклад можливих зловживань - форма виборчого бюлетеня і те, як його виготовляти. «Згідно з чинним уже законом (статті 80 і 81), виборчі бюлетені можна буде друкувати паралельно на багатьох підприємствах. Ця норма - рай для тих, хто хоче використовувати «печиво». У 2004 році ось це «печиво» - пачки фальшивих бюлетенів вкидалися. Друкувалися неконтрольовані тиражі не тільки бюлетенів, а й відкріпних. Це все друкували за тими ж параметрами і з тими ж ступенями захисту, що й справжні. Як з цим боротися?», - Дивується політик.

Крім того, за словами Ключковського, невідомо, як використовувати форми для друку, які не можуть бути відразу знищені, оскільки раптом виникне необхідність передруку, а нові повинні бути за тією ж формою.

«Коли всі бюлетені друкувало одне підприємство, то була передбачена комісія депутатів, яка контролює одне поліграфічне підприємство. Якщо таких підприємств буде п'ять, то комісія їх проконтролювати не зможе », - сказав Ключковський.

Нагадаємо: 8 грудня Президент Віктор Янукович підписав закон «Про вибори народних депутатів», за яким уже восени наступного року нам доведеться голосувати за склад нового парламенту.

Документ був прийнятий Радою 17 листопада нинішнього року, причому голосували за нього як представники правлячої партії, так і опозиціонери.

Документ передбачає декілька серйозних змін. Зокрема: повертається мажоритарно-пропорційна система; прохідний бар'єр для партій збільшується з 3-х до 5-ти відсотків.

glavcom.ua
 


 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh