altДослідження: за ПР голосували жінки, за УДАР - молодь, а за "Свободу" - освічені
Найбільше освічених виборців підтримали ВО "Свободу", тоді як підтримка Партії регіонів найвища серед виборців з неповною середньою освітою.
За ПР проголосували більше жінки - 32%, ніж чоловіки - 25%. Відповідно за ВО "Батьківщина" - 26,5% та 22%. Натомість чоловіки більше підтримали "УДАР" - 18% та ВО "Свободу" - 14%, ніж жінки - відповідно, 13% і 11%.
ПР більше підтримали в малих містах - 32% та селах - 30%, менше - в обласних центрах - 22%. За КПУ найбільше голосували у містах, які не є обласними центрами - 14%, а за "Свободу" найбільше голосували в обласних центрах - 18%, як і за "УДАР" - 19%. Про це повідомила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час прес-конференції "Уточнення результатів національного екзит-полу'2012".

Так, згідно з остаточними даними національного екзит-полу'2012 щодо результатів голосування на парламентських виборах, 56% виборців були прихильниками партії, за яку проголосували, ще до початку виборчої кампанії. Найбільше такого стабільного електорату мали Партія регіонів - 67%, ВО “Батьківщина“ - 64%, КПУ - 59% та ВО “Свобода“ - 50%. При цьому серед виборців старше 60 років 68% знали, за кого голосуватимуть, до початку виборчої кампанії, а серед виборців віком до 30 років – лише 43%.

І.Бекешкіна відзначила, що підтримка ВО “Свобода“ істотно зростає зі зростанням рівня освіти виборців: 5% серед виборців партії з неповною середньою освітою, 8,5% – із загальною середньою, 11% – із середньою спеціальною, 12% – із незакінченою вищою і 17% – серед виборців з вищою освітою. При цьому підтримка “УДАРу“ найвища серед виборців із незакінченою вищою освітою - 22%, а підтримка КПУ зі зростанням освітнього рівня виборців падає: лише 9% виборців з вищою чи неповною вищою освітою.

Підтримка Партії регіонів найвища серед виборців з неповною середньою освітою - 36% і зменшується зі зростанням освітнього рівня виборців: 31% виборців із загальною та спеціальною середньою освітою і 24% виборців із повною та неповною вищою освітою.

“Чим нижчий рівень освіти, тим більше ці виборці схильні підтримувати Партію регіонів», - сказала І.Бекешкіна і додала, що підтримка “Батьківщини“ рівномірна в усіх освітніх групах.

Також І.Бекешкіна зауважила, що жінки більше проголосували за ПР - 32% та ВО “Батьківщина» - 26,5%, ніж чоловіки - відповідно, 25% і 22%. Натомість чоловіки більше підтримали “УДАР“ - 18% та ВО “Свободу“ - 14%, ніж жінки - відповідно, 13% і 11%.

При цьому у молоді віком до 30 років лідером є “УДАР” - 26%, а Партія регіонів посідає перше місце у виборців усіх вікових груп, за винятком наймолодших. Підтримка "Батьківщини" доволі рівномірна в усіх вікових групах, за винятком наймолодших, рівномірною в усіх вікових групах є й підтримка ВО «Свобода». А от підтримка КПУ прямо зростає з віком.

Крім того, відзначила І.Бекешкіна, ВО “Батьківщина” найбільшу підтримку отримала в селах - 29%, ПР менше підтримали в обласних центрах - 22% і більше – в інших містах - 32% та селах - 30%. За КПУ найбільше голосували у містах, які не є обласними центрами - 14%, а за «Свободу» найбільше голосували в обласних центрах - 18%, як і за «УДАР» - 19%.

Остаточні дані національного екзит-полу'2012 щодо результатів голосування на парламентських виборах віддають Партії регіонів - 28,4% голосів виборців, Об'єднаній опозиції “Батьківщина” - 24,7%, партії “УДАР Віталія Кличка“ - 15,5%, Всеукраїнському об`єднанню “Свобода” - 12,3% та Комуністичній партії України - 11,6%.

Мар'яна Мовчан, wallnews.info

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh