В Україні протягом року значно зросли комунальні тарифи. Приріст з березня 2023 року до березня 2024 року становивть 12,8%. Названо найдорожчі послуги.
Минулого року максимально подорожчала електроенергія – на 69,7%. З 1 червня 2023 року кіловат-година коштує 2,64 гривні, тоді як раніше вона була на рівні 1,68 гривні, якщо сім'я використала понад 250 кВт-год на місяць. Якщо рівень був нижчим за вказаний ліміт – тариф становив 1,44 гривні.
За даними Держстату, загалом за рік подешевшало водопостачання – на 0,8%, а також каналізація – на 0,5%.
Подорожчали послуги з управління багатоквартирними будинками – на 5,1%, прибирання сміття – на 1,6%, а також утримання та ремонт житла – на 3,1%.
Поляки змінили своє ставлення до працівників з України
Тариф на електроенергію підвищили втричі для однієї категорії українців
В Україні виник гострий дефіцит фахівців та зросли заробітні плати
Українцям підготували одноразову виплату допомоги до 3000 гривень
Вартість окремих комунальних послуг не змінилася – у зв'язку із дією мораторію на подорожчання. Заборона підвищувати тарифи поширюється на газ, гарячу воду та опалення. До речі, воно залишається найдорожчою послугою, бо складає більшу частину суми щомісячного комунального платежу. При цьому у літній період витрати побутових користувачів нижчі, тому що будинки не обігрівають.
В Україні зросли комунальні тарифи: названо найдорожчі послуги
В Україні палко обговорюється можливість подорожчання електроенергії. Причина – у масштабних руйнуваннях об'єктів енергетичної інфраструктури. Потрібні ремонти та заміна обладнання, яке постраждало від обстрілів з боку російських окупантів.
Заступник міністра енергетики Світлана Гринчук повідомила, що наразі ще немає остаточного рішення щодо перегляду тарифікації для населення. Спочатку потрібно проаналізувати, наскільки можливим є відновлення енергосистеми до необхідного рівня.
У Міненерго активно обговорюють з партнерами допомогу як для відновлення пошкоджених енергооб'єктів, так і для запуску нової генерації, щоб без проблем пройти літній та зимовий періоди. Однак вартість електрики може зрости.

Інф.: Today

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh