Високий рівень захищених видатків у структурі державного бюджету України (близько 95,4%) в умовах зниження його доходів підвищує ризик девальвації національної валюти через ймовірності покриття формованого дефіциту чистої емісією гривні.
Таку думку наведено в аналітичному огляді інвесткомпанії "Конкорд Капітал".
За оцінками аналітиків компанії, у разі збереження негативної динаміки доходів держбюджету в третьому і четвертому кварталі 2013 року недовиконання дохідної частини в цілому за рік може скласти близько 25 мільярдів гривень, або 1,7% ВВП.
 
У свою чергу, касовий дефіцит держбюджету за підсумками року (з урахуванням потреб НАК «Нафтогаз України») досягне 70 млрд грн, або 4,7% ВВП.

"В умовах касового розриву і обмеженого доступу на зовнішні ринки, бюджет країни стає вкрай уразливим: якщо в першому півріччі Мінфіну вдавалося покривати дефіцит за рахунок розміщення валютних облігацій, то в другій половині року є значний ризик, що велика частина дефіциту покриватиметься чистої емісією гривні", - зазначають аналітики.
 
З урахуванням вищевикладеного експерти «Конкорд Капіталу» вважають, що дефіцит держбюджету України у другому півріччі 2013 наблизить загальний державний борг до позначки 40% ВВП, що, найімовірніше, позначиться на оцінці суверенних ризиків. Крім цього, на їх думку, у разі емісійного фінансування фіскального розриву значно зростають девальваційні ризики в залишився період року, що, у свою чергу, підвищує ризики суверенного дефолту.
 
Нагадаємо, законом про держбюджет-2013 його доходи, з урахуванням поправок, визначені в 363,123 млрд. грн, у тому числі по загальному фонду — 315,517 млрд. грн, витрати — 412,406 млрд. грн і 363,922 млрд. грн відповідно. Дефіцит запланований на рівні до 50,585 млрд. грн, у тому числі по загальному фонду — 44,534 млрд. грн. При цьому дефіцит держбюджету розраховується як різниця сум його доходів і повернутих у бюджет кредитів, а також витрат і виданих з держбюджету кредитів.
 
Інф.: vkurse.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh