Уряд також має намір врегулювати проблему взаєморозрахунків
Уряд зареєстрував у Верховній Раді новий проєкт закону, що вносить зміни у разі прийняття одразу у декілька законодавчих актів, що регулює питання теплозабезпечення. В цьому пакеті змін є і питання тарифів на тепло. Про це повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
В Україні залишилось не знищеним 20% теплової електрогенерації – Шмигаль
Назва законопроєкту містить вказівку на те, що містить законопроєкту спрямований на врегулювання проблеми кредиторської заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення.
Проєкт передбачає внесення змін у закон “Про теплопостачання”, щодо змін в механізмі формування та встановлення тарифів на теплову енергію. В тому числі будуть змінені підходи до формування тарифів на теплову енергію, яка отримана від застосування альтернативних джерел енергії. Зміни стосуватимуться також коригування та уточнення повноважень уряду та місцевої влади щодо теплопостачання.
Для громадян важливим може бути анонсована зміна вимог щодо укладання теплопостачальною організацією, яка є виконавцем комунальних послуг, договорів у багатоквартирних будинках.
Проєкт передбачатиме за твердженням розробників тако “визначення чітких напрямків проведення взаєморозрахунків або перерахування субвенції з метою погашення кредиторської заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення, надання можливості погашення заборгованості… шляхом проведення взаєморозрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах”.
Значна частина законопроєкту також регулює питання взаємовідносин між суб'єктами енергоринку.
Текст відповідно проєкту не опублікований, хоча картка законопроєкту вже відображена на сайті Верховної Ради.
Мораторій 2022 року на підвищення цін на комунальні послуги стосувався тарифів на газ та опалення разом із гарячою водою. Відповідне рішення ухвалили в умовах запровадження воєнного стану.

Інф.: Дзеркало тижня

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh