Володимир Пилипчук: "Велике крадівництво" під час війни
Уряд ініціював виділення на потреби оборони та безпеки додаткових 270 млрд грн. (приблизно $8 млрд.).
Щоб ви орієнтувалися у зазначених обсягах, скажу для порівняння:
За ці кошти можна купити приблизно 80 бойових літаків з озброєнням Ф-16 і отримати повний контроль над небом України, чи виготовити більше тисячі ракет "Нептун" (з дальністю враження 300-400 км, яких випущено лише кілька з 2019 року), чи 400-600 ракетних комплексів "Грім-2" (дальність польоту і враження цілей ракетою - 280-500 км (з Чернігівської олбласті до московської - дістане), але з 2017 року випущено ... лише 2 комплекси)... А це ж створило б належні  і маловтратні умови для переможного завершення війни вже в цьому році...
Це додаткове виділення коштів - аналог "великого крадівництва", бо не важко собі уявити, куди "попливуть" ці кошти... Але важко уявити - наскільки ж зміцниться потуга ЗСУ!

При цьому Уряд ініціює ще й закриття сорока соціальних програм для населення!
Але важко собі уявити, на скільки зміцниться потуга ЗСУ від такого щедрого, але не зовсім розумного кроку! Уряд, не розуміє,  не знає (чи замовчує), як визначити зміну якісного потенціалу ЗСУ від цього кроку..
Натомість - "молода", але тупа і криміналізована (з голови до п'ят) "команда"...  за більш ніж три роки свого "царювання" нині звозить з усього світу старе і неефективне совєцьке військове барахло, бо не спромоглася навіть розпочати будівництво патронного заводу!
Зате "вправно обрізала" фінансування ракетобудування, автомобільного, літако та танко будування; фінансування деких  ракетних програми закрила повністю і... знизила чисельність ЗСУ- бо ж всі зусилля були спрямовані виключно на "велике крадівництво"!  ("кому війна, а кому - "мать родна").

P.S.: Довідково:
1. Відносний рівень втрат Ф-16 найнижчий і склав один літак на 1900 бойових вильотів; живучість однодвигунового Ф-16 виявилася вищою, ніж дводвигунових A-10 (шість втрат літаків при 8 100 вильотах)
2. У США на озброєнні знаходиться лише 2 500 Ф-16, а випущено - більше 4 000 штук, які продаються для армій НАТО та інших їх союзників у світі.

Володимир Пилипчук, провідний український економіст
Інф. із сторінки експерта у Facebook

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh