ДП НЕК "Укренерго" було спроможне самостійно профінансувати проект з оновлення енергосистеми Криму, на реалізацію якого було використано 241,7 мільйона гривень з державного бюджету.
Такого висновку дійшла Рахункова палата за результатами аудиту проекту "Переведення на напругу 330 кВ повітряної лінії Сімферополь-Севастополь з реконструкцією та розширенням підстанцій "Сімферополь" і "Севастополь", який реалізовувався протягом 2006-2011 років.

"З 2010 року на реконструкцію об'єктів частково залучаються кошти державного бюджету. Усього за перевірений період використано 241,7 мільйона гривень бюджетних ресурсі", - йдеться у повідомленні Рахункової палати.

"Водночас, як виявили аудитори, ДП НЕК "Укренерго", яке здійснює будівництво, є стабільно прибутковим державним підприємством, котре цілком спроможне виконувати усі завдання виключно за власні кошти", - наголошується в повідомленні.

"Зокрема, у 2008 році своїми силами ДП НЕК "Укренерго" могло втілити шість аналогічних проектів, у 2009 - чотири, у 2010-2011 роках - три", - відзначили в Рахунковій палаті.

В інституції зазначили, що кошти з державного бюджету на фінансування проекту відволікались в надлишкових обсягах: було освоєно лише 82% з виділених 295 мілйьонів гривень, решту 53,3 - повернуто до бюджету.

При цьому 60 мільйонів гривень держкоштів було використано з порушеннями чинного законодавства, 70,4 мільйона гривень - неефективно.

"У підсумку після оновлення ліній електропередач Сімферополь - Севастополь, а також реконструкції та розширення підстанцій "Сімферополь" і "Севастополь" кардинального поліпшення ефективності роботи Кримської енергосистеми не відбулося", - підкреслили у відомстві.

"Колегія Рахункової палати також констатувала, що надійність об'єктів Кримської енергосистеми може суттєво зрости лише після завершення останнього етапу реконструкції (спорудження повітряної лінії 330 кВ Західнокримська - Севастополь) та створення на території півострова нової схеми електропостачання кримчан із кільцем повітряної лінії потужністю 330 кВ", - резюмували в РП.

Інф.: real-economy.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh