Кіпр як податкова гавань стрімко втрачає популярність серед українських бізнесменів. Так, у першому кварталі цього року частка Кіпру в структурі іноземних інвестицій в Україну впала до $ 50 млн у порівнянні з минулим роком, коли вона становила $ 4 млрд або дві третини всіх зарубіжних інвестицій, пише Obozrevatel із посиланням на "Корреспондент".
У той же час час зросли потоки коштів з Британських Віргінських островів, зі Швеції і Великобританії. Ні кіпріоти, ні шведи, ні британці не мають відношення до цих змін. У даному випадку мова йде про українських бізнесменів, які масово переводять свої офшорні рахунки із середземноморського острова в інші юрисдикції, і вже з цих рахунків проводять всі транзакції з Україною.

"Я знаю приклад, коли люди дуже швидко перевели (бізнес) до Швейцарії: юридична структура залишається на Кіпрі, але в плані банківського обслуговування з Кіпру пішли", - зазначив старший юрист міжнародної юридичної фірми Олександр Бобошко.

Як повідомляв "Обозреватель", події на Кіпрі в першій половині цього року спровокувала банківська криза; зокрема, власники рахунків у місцевих банках почали виводити свої кошти. За різними оцінками, цього року ВВП Кіпру скоротиться на 10-15 відсотків.

Разом з цим дослідження ЄЦБ у квітні цього року показало, що жителі Кіпру виявилися втричі заможнішими за німців. За даними регулятора, який проаналізував доходи жителів єврозони за 2009-2010 роки, середній стан однієї кіпрської сім'ї склалв 670 тисяч євро, тоді як у Німеччині аналогічний показник не перевищив 200 тисяч євро.

Економіка Кіпру опинилася на межі краху після вимоги Єврогрупи ввести податок на депозити. Острівній державі довелося погодитися на санацію своєї банківської системи та списання частини депозитів в обмін на 10-мільярдний пакет допомоги ЄС терміном на 20 років із відстрочкою платежів на 10 років.

Інф.: finance.obozrevatel.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh