Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 27 мільйонів євро моральної шкоди ВАТ "Агрокомплекс".
Про це йдеться у відповідному рішенні ЄСПЛ.
Крім того, Україна зобов'язана виплатити 30 тисяч євро за видатками, таким чином, загальна сума компенсації "Агрокомплекс" становить 27,03 мільйона євро.
 
У рішенні нагадується, що протягом 1996-2004 років у Лисичанського НПЗ (ПрАТ "ЛиНІК", Луганська область) утворилася заборгованість перед ВАТ "Агрокомплекс" за поставлені російські нафтопродукти, в наслідок чого "Агрокомплекс" звернувся до суду з проханням стягнути з ЛиНІК дану заборгованість.
 
Зокрема ВАТ здійснило поставку Лисичанському НПЗ 375 тисяч тонн готових нафтопродуктів.
 
Також у рішенні йдеться, що 6 жовтня 2011 ЄСПЛ визнав неправомірним скорочення українськими судами боргу ЛиНІК, що володіє Лисичанським НПЗ, перед ВАТ "Агрокомплекс".
 
Як відомо, в ЄСПЛ ВАТ "Агрохолдинг" звернулося в 2003 році.
 
6 жовтня 2011 одноголосним рішенням європейський суд визнав недостатню справедливість і неупередженість судів, що розглядали цю справу, факт порушення права на справедливий судовий розгляд в розумні терміни.
 
До цього, у липні 1998 року Вищий арбітражний суд визнав заборгованість ЛиНІК перед "Агрокомплексом" у розмірі 216,15 мільйона гривень.
 
Так як ні одна зі сторін не оскаржила це рішення, воно набуло чинності.
 
В цей же час Кабінет Міністрів створив робочу групу для встановлення причин боргів ЛиНІК та вивчення наслідків врегулювання претензій до компанії.
 
За результатами аудиту у 2000 році було зроблено висновок, що рішення від 1998 року щодо заборгованості суперечить чинному законодавству і що борг ЛиНІК фактично дорівнював 36,4 мільйона гривень.
 
У червні 2001 року Вищий арбітражний суд скоротив борг компанії до 97,4 мільйона гривень, а Донецький апеляційний господарський суд пізніше - до 90,98 мільйона гривень.
 
Подальші апеляції "Агрокомплексу" не увінчалися успіхом, у ряді випадків у ході розгляду надходили скарги про втручання влади у процес.
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh