Олег СОСКІН, політолог, диретор Інституту трансформації сіспільства

Україна є третім за величиною боржником Міжнародного валютного фонду після Румунії та Греції. Про це в ході круглого столу в Києві заявив економіст Олег Соскін.

«Україна винна МВФ 14 млрд 250 млн доларів США. Першу частину боргу України сформувала ще при старому уряді, взявши 10,5 млрд доларів. Потім Кабмін Азарова підписав угоду з МВФ на отримання ще 15 млрд доларів. У 2010 році Україна отримала тільки 3 млрд 390 млн доларів ... Але Україна повинна буде їх віддавати. І в нинішніх умовах Україна - третій за величиною боржник МВФ після Румунії та Греції », - сказав він.

Соскін переконаний, що «більше грошей у МВФ Україна брати просто не може, бо розплачуватися вже нічим. Адже тільки у 2012 році Україна повинна буде віддати МВФ 3,550 млн доларів, а в 2013 році ще 5,330 млн».

Експерт нагадав, що МВФ за програмою stand-by видає позики траншами, які потрібно погашати в національній валюті за ринковим курсом. 

«Україна і так витрачає золотовалютні запаси, щоб стримувати курс гривні. Поки що немає офіційної інформації про те, скільки витрачено в жовтні. Ця інформація приховується. Але, за найскромнішими підрахунками, витрачено 800 млн доларів золотовалютних запасів тільки за жовтень. І Україна не має грошей, щоб повертати борги МВФ. Уряд продовжує друкувати ОВДП, щоб розраховуватися з «Газпромом» за російський газ », - додав він.

З його слів, введення обмеження Нацбанку на покупку валюти «призвело до того, що українці масово почали скуповувати долари».

«Тільки за вересень було куплено близько 10 млн доларів на чорному ринку. Тіньова доларизація досягає практично 70% ... це веде до повного колапсу економіки України », - прогнозує Соскін.

Прес-служба
Інституту трансформації суспільства  

  

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh