Із 15 травня Україна буде отримувати європейський газ по ще одному реверсному потоку через Словаччину, повідомив міністр палива та енергетики Едуард Ставицький.
"Я звернувся за підтримкою до європейського комісара (Гюнтер Оттінгер - ред.) про відкриття нового реверсного коридору через територію Словаччини. 15 травня буде запущений тестовий режим і проведений тестовий обмін даними по черговому реверсному шляху з Європи в Україну і України в ЄС", - повідомив міністр у четвер у Брюсселі на прес-конференції, яка відбулася під час дводенного міжнародного круглого столу високого рівня з питання українського газового ринку.

Крім того, за його словами, українська сторона очікує також реалізації першого етапу модернізації української газотранспортної системи. "Мова йде про суму $550 млн, з яких 240 млн - це кошти НАК "Нафтогазу" і 310 млн - кошти міжнародних фінансових інституцій", - сказав Е. Ставицький.

Також, як зазначив міністр, в Україні очікують нових проектів, а саме, "підписання договорів".

"Перший ми підписали з в січні з Shell і зараз, максимум, протягом двох місяців будуть підписані ще два контракти з Шеврон і пулом компаній, очолюваного "ExxonMobil". Ці дії націлені на забезпечення внутрішнього ринку газом", - розповів український міністр.

Інф.: day.kiev.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh