altЗаконодавством Нідерландів створені абсолютно всі умови для іноземних інвесторів
Кажуть, очі - дзеркало душі... Перефразувавши старе російське прислів'я на новий лад, можемо сміливо стверджувати: "Спосіб ведення бізнесу є відображенням характеру його власника".
З цим неможливо не погодитися. Наш характер, наш досвід і звички, накладають свій відбиток на все, чим ми займаємося - від вишивання хрестиком до створення транснаціональної корпорації. На жаль, ми не завжди чинимо згідно з нашим досвідом або заради авторитетних людей, іноді ми просто слідуємо модним тенденціям чи "купуємося" на яскраву упаковку реклами. Сфера бізнесу не стала винятком.


Сьогодні Інтернет повний привабливих пропозицій і схем, які обіцяють власникам бізнесу не тільки «спрощення роботи», але й «полегшення податкового тягаря». «Офшорна компанія», «офшор», «мінімізація оподаткування» - перелік величезний. Підходь і вибирай. Але існують види діяльності і схеми роботи, для яких офшорні компанії категорично не підходять. І про це мовчать багато юридичних і консалтингових фірм. Таке недбале і непрофесійне ставлення деяких фахівців до клієнта робить діяльність за визначеною замовником схемою неможливою в принципі або створює складнощі в процесі роботи. Досвідченіші консультанти в таких випадках пропонують створення бізнес-схеми з використанням європейської компанії. І, як правило, пропозиція обмежується Великобританією, Кіпром або Швейцарією. Виникає закономірне питання: чому? Адже в Європі так багато країн, які не тільки з радістю зустрінуть нового інвестора, але і створять всілякі умови для роботи!

Саме тому сьогодні ми вирішили поговорити про Нідерланди.

Ця країна всім і завжди вміло епатує іноземців (будь то приголомшливий сир, легалізація легких наркотиків або виставка тюльпанів). І, незважаючи на неоднозначну репутацію, на сьогоднішній день Нідерланди - одна із найстабільніших держав у Європі, що має розвинену економіку і законодавчу базу.

Завдяки великій уількості угод про уникнення подвійного оподаткування, а також сприятливому внутрішньому податковому режиму, Нідерланди надають безліч привабливих можливостей для іноземних інвесторів. Так, при дотриманні низки вимог компанія може отримати податковий режим, характерний для «офшорних компаній», зберігши при цьому статус респектабельної європейської компанії.

Голландські компанії широко використовуються в якості холдингу; ліцензійної компанії (як прошарок у схемах виплати роялті нерезиденту); фінансової компанії (як прошарок у схемах виплати відсотків нерезиденту); інструменту для вигідного придбання нерухомого майна та подальшого управління ним, а також у сфері інвестування.

Законодавство Нідерландів передбачає такі корпоративні форми як: закрита компанія з обмеженою відповідальністю (BV), відкрита компанія з обмеженою відповідальністю (NV), асоціація (Vereniging), фондова компанія (Stichting), партнерства з обмеженою (VOF) та необмеженою відповідальністю (CV) та ін.

Найручнішою формою для іноземного засновника є закрита компанія з обмеженою відповідальністю (BV).

Назви компаній зобов'язані мати закінчення, що позначають обмежену відповідальність - наприклад, BV, NV. Без ліцензій на відповідну діяльність у найменуванні голландської компанії заборонено використання наступні слова: «bank», «society», «loans», «insurance», «investment», «fund», «council», «municipal» або їх еквіваленти на інших іноземних мовах, а також усі назви англійською або іншою мрвою, що може вказувати на зв'язок з банківською або страховою діяльністю.

Цікаво, що директором голландської компанії не обов'язково повинен бути резидент Нідерландів. Може бути призначений директор-нерезидент, але в такому випадку рекомендується створити раду директорів і до її складу ввести директорів-резидентів Нідерландів. Вимог до резидентності акціонера компанії немає, ним може бути будь-яка фізична або юридична особа. Можливо також використання послуг номінального директора та акціонера.

Законодавством Нідерландів створені абсолютно всі умови для іноземних інвесторів, у тому числі і не високі ставки податків. Станом на листопад 2012 року податок на дивіденди становить 15%. Податок у джерела на роялті і відсотки відсутній. Податок на прибуток залежить від розміру прибутку: до € 40 000 застосовується ставка 20%; € 40 000 - € 200 000 - 23.5%; понад € 200 000 - 25,5%. Ставка ПДВ - 19% (на деякі групи товарів - 6% або 0%).

Раніше багатьох лякала вимога до оплати статутного капіталу голландської компанії. Нагадуємо, що на момент реєстрації необхідно було сплатити мінімальний статутний капітал у розмірі € 18 000. Але і в цьому питанні влада Нідерландів пішла назустріч іноземним інвесторам. 1 жовтня 2012 в законодавство Нідерландів були внесені істотні зміни, які не тільки полегшили корпоративний режим для компанії з обмеженою відповідальністю (BV), але і значно спростили процедуру реєстрації.

Отже, згідно з прийнятими нововведеннями починаючи з 1 жовтня 2012 року:
- Скасовано вимогу до оплати мінімального статутного капіталу голландської компанії з обмеженою відповідальністю (BV) у розмірі € 18000;
- Тепер статутний капітал BV може бути виражений не тільки в євро, але і в іншій валюті;
- Компанія може випускати акції без права голосу або права на прибуток;
- Акціонери компанії мають більше можливостей давати вказівки раді директорів компанії;
- Рада директорів повинна отримати схвалення від акціонерів щодо виплати дивідендів, викупу акцій, зменшення капіталу;
- Скасовано обмеження на передачу акцій компанії (за бажанням такі обмеження можна включити у статут компанії).

Як ми бачимо, процес створення голландської компанії з жовтня 2012 року став значно простішим, а нові зміни в законодавстві нададуть власникові бізнесу можливість максимально індивідуально підійти до роботи. Практично єдине, що залишилося без змін - це вимога для всіх голландських компаній щорічно здавати фінансовий звіт.

Отже, розглянувши особливості компаній, зареєстрованих в Нідерландах, важко не побачити безліч привілеїв. Як справжня європейська країна, Нідерланди завжди раді іноземним інвесторам і намагаються врахувати всі нюанси, що б створити умови для процвітання Вашого бізнесу.

Залишається задати собі питання, яким буде Ваш бізнес? Чи буде він підпорядкований модним тенденціям чи стане індивідуальним і яскравим, як Ви?

У кінцевому рахунку, все залежить від Вашого вибору, адже характер Вашого бізнесу - це Ваше віддзеркалення. А як казав Авраам Лінкольн: «Характер подібний до дерева, а репутація - до його тіні. Ми піклуємося про тінь; але насправді треба думати про дерево ».

Є над чим замислитися, чи не так?    


Марина Харченко, керуючий директор компанії MalraConsult
blog.liga.net

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh