У вівторок керівники урядів Росії, України, Білорусі, Казахстану, Молдови підписали у Санкт-Петербурзі угоду про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД. Вірменія, Таджикистан та Киргизстан пообіцяли визначитися найближчим часом.
Шлях до феодалізму?
Оцінка відомого експерта Олега СОСКІНА - негативна.
СНД — структура, яка діє лише на папері, адже більшість угод, які раніше підписувалися учасниками цієї структури, не виконувалися, вважає він. Ну, підписали ще один папірець, але механізмів його реалізації поки що немає. Та навіть якщо припустити, що угода про ЗВТ буде діяти, Україні це не принесе ніякої користі. Адже стосунки в її рамках не матимуть рівноправного характеру. Росія буде в ролі сюзерена, решта країн — на правах васалів, які виконуватимуть волю Кремля. Треба відкрити очі і подивитися, куди ми йдемо. Ми опинимося в колі економічно відсталих країн з сировинними, неконкурентоздатними економіками, бідними, обмеженими ринками. 85 відсотків експорту Росії забезпечується за рахунок двох товарів: нафти та газу. Така ж ситуація і в Казахстані та Туркменистані. Це країни, де правлять кланові олігархічні сім’ї. Їхні суспільства поділені на два соціальні полюси: 80 відсотків бідних і 3-4 відсотки багатих. Якщо наші олігархи думають, що в рамках Митного союзу вони одержать якісь преференції на газ, то вони помиляються. Насправді буде сформовано модель неоколоніального пограбування, з допомогою якої Росія захопить усі наші ресурси і технологічні досягнення. Тож якщо ми хочемо потрапити в таке багно, де фактично українські громадяни не матимуть права голосу і не зможуть зреалізувати себе, долучившись до основних європейських цінностей, економічних, політичних і цивілізаційних, то, звичайно, услід за санкт-петербурзькою треба підписувати ще й угоду про Митний союз. Але наш народ із цим не погодиться, вважає Олег Соскін.

Угода про зону вільної торгівлі набере чинності після ратифікації парламентами країн СНД. Отже, українські громадяни та політики ще зможуть виявити свою позицію щодо зміни геополітичного вектора держави.

Інф. Інституту трансформації суспільства

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh