Польські фермери планують тимчасово розблокувати пункт пропуску «Краківець» до 13 березня.
Про це в етері телемарафону повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.
Як змінювалися обсяги торгівлі України та Польщі
Польща є другим найбільшим у світі торговим партнером України. Як змінювалися обсяги експорту та імпорту – на інфографіці.
«Сьогодні вночі від польської сторони ми отримали інформацію, що польські фермери начебто вирішили припинити тимчасове блокування руху у напрямку пункту пропуску «Краківець», – заявив він.
Відомо, що станом на ранок суботи, 9 березня, в чергах на кордоні з Польщею перебуває 2300 вантажівок, найбільше скупчення зафіксували навпроти ПП «Краківець» та «Ягодин».
Тоді як найскладніша ситуація залишається у напрямку пунктів «Ягодин» та «Шегині».
«Фактично, там польські фермери не пропускають вантажівки, які їдуть у бік Польщі, - нульові показники, до прикладу, за минулий день. На виїзд із Польщі в бік України у напрямку «Ягодина» перетнуло десь близько 70 вантажних засобів, і у напрямку пункту пропуску «Шегині» – близько 20», – додав Демченко.
Легкові автомобілі, автобуси перетинають кордон безперешкодно в обох напрямках.
Нагадаємо, нещодавно протестувальники на КПП «Шегині» вирішили пропускати у бік України по 12 автомобілів раз на 12 годин.
Україна ж готова прийняти обмеження на свою торгівлю з Євросоюзом, щоб розрядити гостру політичну суперечку з Польщею. Але блок також має заборонити імпорт російської сільськогосподарської продукції, яка все ще надходить через Білорусь та країни Балтії.

Інф.: Слово і діло

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh