Україна – це Клондайк, але й крадіжки в ній не менші, ніж були на Клондайку
Інформаційно-аналітичний портал OSP-UA.INFO взяв інтерв’ю у відомого політика, академіка Академії економічних наук, професора Володимира ПИЛИПЧУКА
Пане Володимире, як відомо, Україна за рейтингом Business Insider зайняла 4 місце серед 59 країн, яким загрожує дефолт. Свого часу Україна займала 6 місце за можливістю дефолту. Чому спостерігається така негативна тенденція? Які економічні або політичні причини такого спаду?
В.П. Відповідь почну з останнього, двоєдиного запитання, оскільки після його висвітлення, можливо, відпаде необхідність задавати інші, уточнюючі запитання. Економічні фактори падіння: половина реального сектору української економіки знаходиться в тіні й не платить податків до бюджету; 100%-відсоткове звільнення від платежів до бюджету „своїх” фірм легального сектору економіки; крадіжки коштів із без того мізерного зведеного бюджету України. У всіх на слуху афери з витратами коштів на „віддання боргу” Фірташу, на підготовку до Євро-2012, на придбання бурових вишок, на безтендерну процедуру закупівлі товарів та послуг, що здійснюються за кошти бюджету за суттєво завищеними цінами та ін. І ніяких „Уотергейтів” після цього в Україні не відбулося. Детальніше
Обсяг підтверджених запасів нафти в усьому світі у 2011 році виріс на 1,9% і склав 1 трлн. 652 600 000 000 барелів (234 300 000 000 тонн), говориться в 61-му щорічному огляді ринку енергоносіїв, підготовленому Компанією BP. У 2010 році показник, за уточненими даними, складав 1 трлн. 622 100 000 000 барелів. Якщо показники видобутку залишаться на рівні 2011 року, світових запасів нафти людству вистачить ще на 54 роки. За розрахунками ВР, на кінець 2011 року Росія володіла покладами нафти обсягом 88200000000 барелів (12,1 млрд. тонн). Показник виріс на 5,3% до 2010 року. Країні вистачить нафти на 23,5 роки.
Інформаційно-аналітичний портал OSP-UA-INFO взяв інтерв’ю у Голови Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада» Юрія ПАЛЬЧУКОВСЬКОГО щодо можливої загрози дефолту в Україні
Чи, на Вашу думку, загрожує на сьогоднішній день дефолт нашій державі?
- Я особисто вважаю, що Україні дефолт не загрожує, тому що Україна - багата держава. Для того, щоб дефолт відбувся, її потрібно остаточно розорити, але цього зробити не вдасться, хоча це роблять постійно протягом двадцяти років.
Хіба що після програшу на виборах дефолт можуть штучно спровокувати олігархи та антиукраїнська влада всередині України. Але це їм - не під силу. Я вірю у велике майбутнє нашої держави. Інф.: OSP-UA-INFO
Володимир Пилипчук: Найбільша загроза для Януковича — опозиція олігархів
- Гроші в країні є, але вони не працюють на економічне зростання. Металург у Європі за місяць отримує стільки, скільки у нас — за рік. А продають метал за однаковими цінами! Ось і з'являється ота «дельта», яку можна заховати за кордоном...
Доцент рівненського Інституту інженерів водного господарства, рухівець Володимир ПИЛИПЧУК, пройшовши в 1990-му до Верховної Ради, очолив там постійну комісію з економіки і організував розробку або ж виступив співавтором 196 законопроектів. Ще 28 - розробив самостійно. У доробку Пилипчука — ледь не все приватизаційне та антимонопольне законодавства перших років незалежності. Свого часу його кандидатуру навіть розглядали на посаду прем'єр-міністра, а очолювана Пилипчуком комісія ще за часів СРСР розробляла дизайн гривні. Був членом Парламентської Асамблеї ОБСЄ, двічі обирався віце-президентом Генерального Комітету ПА ОБСЄ з питань економіки, науки, технологій та довкілля. Після закінчення депутатських повноважень у 1998-му у владі не залишився, після поділу колись єдиного Народного Руху до жодної партії не вступив. Працював науковим консультантом, нині — на пенсії.
В інтерв'ю ZAXID.NET 63-річний академік Академії економічних наук Володимир Пилипчук розповів, чим українські олігархи відрізняються від західних, і за яких умов Росія називатиме Януковича бандерівцем, а також поділився прогнозами щодо можливої міжнародної ізоляції України та впливу соціальних ініціатив Президента на вітчизняну економіку.
Інф. Волі народу
У заключній частині засідання Національного круглого столу, яке відбулося 5 квітня в «Українському домі», взяла слово Юлія Мостова, головний редактор тижневика «Дзеркало тижня».
Вона сказала, що з великою приємністю сприйняла розуміння багатьма учасниками зібрання, що «недостатньо змінити обличчя при владі, щоб усім було щастя».
Для цього потрібно змінити систему, в якій ключові галузі економіки зосереджені в руках вузького кола осіб. «За останні два роки, - зазначила Ю. Мостова, - завершився розподіл і перерозподіл цих галузей. Відсутність конкуренції вбиває українську економіку», - підкреслила вона.
Олег СОСКІН, політолог, директор Інституту трансформації суспільства
Валовий зовнішній борг країни складається з двох частин: державного зовнішнього боргу та гарантованого державою (боргів таких державних монополій, як "Нафтогаз"), а також з корпоративного боргу. І вже погасити цей борг неможливо. Його вже навіть обслуговувати неможливо. Наш ВПП за 2011 рік складає приблизно 135 млрд доларів.
Обвалу гривні не уникнути, - екс-міністр економіки
Обвалу гривні і, відповідно, подорожчання долара, уникнути не вдасться, заявив колишній міністр економіки України Віктор Суслов, коментуючи заяву регіонала Валерія Коновалюка, що до кінця 2012 року країну очікує падіння гривні, а в наступному році і дефолт, пише УНН.
"Девальвацію потрібно було вже рік як керовано, потроху, поступово проводити. Тому, з думкою про те, що девальвація неминуча, я абсолютно згоден. Курс зараз утримується штучно", - сказав він. finance.obozrevatel.com
Володимир ПИЛИПЧУК
Російська газотранспортна політика на межі краху
Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO взяв ексклюзивне інтерв’ю у Володимира Пилипчука, народного депутата України 1-го та 2-го скликань щодо можливої приватизації української ГТС.
Володимире Мефодійовичу, чому українська ГТС має залишитися у власності України, якщо є цілий ряд країн, що розсталися з нею на користь Росії?
- По-перше, згадані країни – це в основному – пострадянські держави, що легковажно ставилися до того, чим володіють. Україна безоплатно віддала весь арсенал ядерної зброї, що був на її території Росії задарма, а його вартість оцінюється в сотні мільярдів доларів...
Аналіз торгівлі свідчить, що тільки 29% ринку займають юридичні особи. 31% товарообігу припадає на підприємців-спрощенців, на яких розповсюджується мораторій щодо перевірок, і 40% товарообігу – це умовно «неорганізований» тіньовий обіг.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду в середу, 7 грудня.
За його словами, щоб протидіяти цьому, Держспоживінспекція пропонує повернути найжорсткіші норми перевірок. «Можливо, в окремих випадках це треба зробити. Але принциповий вихід бачиться в іншому. Зміни до законодавства, які я доручив розробити, повинні запровадити в Україні європейські підходи до контролю за якістю і ринкового регулювання», — зазначив М.Азаров.
Олег СОСКІН, політолог, диретор Інституту трансформації сіспільства
Україна є третім за величиною боржником Міжнародного валютного фонду після Румунії та Греції. Про це в ході круглого столу в Києві заявив економіст Олег Соскін.
«Україна винна МВФ 14 млрд 250 млн доларів США. Першу частину боргу України сформувала ще при старому уряді, взявши 10,5 млрд доларів. Потім Кабмін Азарова підписав угоду з МВФ на отримання ще 15 млрд доларів. У 2010 році Україна отримала тільки 3 млрд 390 млн доларів ... Але Україна повинна буде їх віддавати. І в нинішніх умовах Україна - третій за величиною боржник МВФ після Румунії та Греції », - сказав він.
|
|