В Україні тариф на електроенергію можуть підвищити вже з 1 червня.
До цього періоду за кожну кВт*год треба буде платити 2,64 грн. Влітку ж ціна може за різними сценаріями досягти близько 3-3,5 грн.
Уряд продовжив чинний тариф до кінця травня. Цей час потрібен зокрема й для того, щоб оцінити стан в енергетиці та порахувати, який ресурс необхідний для проведення ремонтних робіт.
Чи будуть відключення світла?
Ситуація в енергетиці однозначно буде вкрай складною влітку. Коли через потепління відбуватимуться подальші піки споживання. Необхідність введення графіків відключення залежатиме від цілої низки факторів: яку кількість ТЕС вдасться відновити й запустити, наскільки успішними будуть наступні атаки РФ на енергосистему. Вже зараз Україна залучає екстрену допомогу від країн ЄС.
Влітку, цілком можливо, "Укренерго" знову доведеться використовувати графіки стабілізаційних відключень електроенергії.

Яким буде новий тариф на електроенергію?
Остаточного рішення не ухвалено, однак в уряді розглядають кілька варіантів. Наприклад, у профільному комітеті Ради звучала пропозиція для великих споживачів підняти тариф до рівня собівартості генерації і доставки (а це вже може бути більш як 3,5 грн за кВт*год). Тут є проблема з тим, кого можна вважати великими споживачами. З одного боку, власники великих будинків дійсно витрачають на освітлення, численні електроприлади, теплу підлогу, роботу насосів, котлів значно більше, ніж ті, хто проживає у невеликих квартирах. Але водночас мешканці багатоповерхівок без газу також витрачають велику кількість електроенергії, особливо в зимовий період.
Вас може зацікавити:
"Нас заколисують казочками". Сашко Лірник – про брехню з телевізора, скандальний номер "Кварталу 95" та дієвість російської пропаганди
Другий варіант підвищення тарифу: підняти ціну для всіх споживачів до рівня близько 3 грн за кВт*год. Суттєвого зростання ціни, ймовірно, не буде.
Вас може зацікавити:
Учаснику Євробачення 2024 від Ірландії Bambie Thug довелося змінити костюм через "порушення правил"
Як раніше писав OBOZ.UA, Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг заявляє, що жодних робіт щодо підвищення тарифу на електроенергію у травні не проводять. При цьому рішення має ухвалювати уряд, а не Нацкомісія.\]

Інф.: OBOZ

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh