Королівська сім'я ніколи не робить політичних заяв, але це не означає, що вони не можуть підтримувати ті чи інші події
8 вересня на 97-му році пішла з життя Єлизавета ІІ.
Ми розповімо, як королева Великої Британії підтримувала Україну під час свого правління.
Підтримка України з боку Єлизавети ІІ
Королівська сім'я ніколи не робить політичних заяв, але це не означає, що вони не можуть підтримувати ті чи інші події. Так, королева Британії публічно підтримувала Україну.

1984 року Єлизавета II відвідала скансен "Село українсько-канадської культурної спадщини" біля Едмонтона (Альберта) у Канаді. Село, в якому відтворюють життя та побут українців у Канаді за часів 1892–1930 років.

17 жовтня 2005 року в Лондоні королева Єлизавета II вручила тодішньому президентові України Віктору Ющенку нагороду "Чатем Хаус" за вагомий внесок у розвиток міжнародних відносин.

У 2014 році з революційними подіями, незаконною окупацією рф Крима та початком війни на Донбасі Єлизавета II знову згадала про Україну. 5 червня у своїй щорічній тронній промові, приуроченій до відкриття чергової сесії парламенту, королева висловила підтримку суверенітету та територіальній цілісності України:

"Велика Британія працюватиме заради миру та безпеки на кордонах Європи, а також для стабільних відносин між росією та Україною на основі поваги до національного суверенітету, територіальної цілісності та міжнародного права"

6 червня 2014 року, під час заходів щодо відзначення 70-річчя від дня висадки союзницьких військ у Нормандії під час Другої світової війни королева Єлизавета II привіталася з новообраним президентом України Петром Порошенком. В українського лідера сприйняли такий крок як "високий ступінь довіри королеви".

У травні 2015 року Єлизавета ІІ знову згадала Україну у своїй промові перед британським парламентом. Тоді королева підтримала Україну та наголосила на важливості імплементації "мінських угод". Вона сказала:

"Мій уряд продовжуватиме тиск на росію, щоб вона поважала територіальну цілісність та суверенітет України і стоятиме на повній імплементації мінських угод"

18 квітня 2016 року королева у своїй промові перед Палатою лордів запевнила, що уряд Британії "продовжить працювати над вирішенням конфлікту в Україні".

У лютому 2018 року королева отримала в оренду на 49 років земельну ділянку площею 0,1622 га у Шевченківському районі Києва від міської ради. Орієнтовно вартість оренди становила понад 568 тисяч гривень.

У жовтні 2018 року Всеукраїнський центр вишивки та килимарства Полтавської області вишив вишиванку для королеви Британії. За словами українського художника та педагога Євгена Пілюгіна, для монархіні підготували вишивку "білим по білому":

"Нещодавно у Решетилівці шили сорочку для королеви Великої Британії. Їй особисто чи її оточенню захотілося, щоб у неї була саме така сорочка"

У 2017-2020 роках Єлизавета ІІ вітала Україну з Днем Незалежності. Тоді королева висловила найкращі побажання та щастя президентам України Петру Порошенку та Володимиру Зеленському, а також українському народу.

У 2020 році Єлизавета II надіслала президенту Володимиру Зеленському "свої теплі привітання з нагоди національного свята, разом із найкращими побажаннями народу України в цей тяжкий час".

У березні 2022 року Єлизавета II у зв'язку з війною в Україні зробила пожертву Комітету з надзвичайних ситуацій.

У травні 2022 року королева під час відкриття парламенту згадала Україну:

"У ці скрутні часи мій уряд відіграє провідну роль у захисті демократії та свободи в усьому світі, включаючи продовження підтримки народу України"

Цього року королева також привітала українців із Днем Незалежності:

"Мені дуже приємно передати Вашій високоповажності та народові України мої найщиріші вітання з нагоди святкування Дня Незалежності. У цей надскладний рік я сподіваюся, що сьогодні український народ в Україні і по усьому світу матиме нагоду відсвяткувати свою культуру, історію та ідентичність. Нехай кращі часи чекають на нас у майбутньому"

Влітку 2022 року український дизайнер Руслан Багінський створив для королеви Великої Британії Єлизавети ІІ капелюх. Монарх отримала капелюх у подарунок на День Незалежності України, на подяку за підтримку Великобританії нашій країні у боротьбі з російською агресією.

Раніше повідомляли, що новий монарх Британії взяв ім'я Карл III. Після смерті королеви британський престол перейшов до нового монарха.

Інф.: meta.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh