Якою бути демократії майбутнього
Уже понад 60 років DW поширює цінності свободи, озвучує вимоги громадянського суспільства та активно виступає за демократію в усьому світі. Мультимедійна сучасність створює нові можливості: соціальні медіа розгортають актуальні дебати відразу та гостро. "Вся влада народу?" - лише один з багатьох таких прикладів, який ми пропонуємо Вам у співпраці з нашими партнерами. Даний проект продовжує дискусії проекту Mapping Democracy, започаткованого Ґете-Інститутом та супроводжуваного Deutsche Welle як медіа-партнером. Спеціальний мультимедійний, багатомовний та інтерактивний проект DW "Вся влада народу?" присвячений важливим питанням майбутнього політичного народовладдя. Адже громадяни повсюди прагнуть змін: особливо в останні роки у багатьох регіонах світу ми спостерігали виникнення нових протестних рухів. В арабських країнах, наприклад, люди скинули диктаторські режими, які тримались десятиліттями. Втім, як розвиватимуться ці держави далі?    

Уся влада народу?
Демократія завжди актуальна
Ерик Беттерманн, DW.DE

Демократія є центральною темою Deutsche Welle. Спецпроект DW знайомить з молодими людьми з усього світу, які активно долучаються до громадського життя своїх країн.

Демократія та права людини - вже кілька десятиліть ці теми є основними в контенті Deutsche Welle. Репортери DW як очевидці повідомляли про Революцію гвоздик у Португалії та журналістськими матеріалами безпосередньо супроводжували мирні революції у східноєвропейських країнах наприкінці 1980-х. Нині вони одними з перших звітують про переламні події у Тунісі, Єгипті та Сирії онлайн-, радіо- та телерепортажами.

Незмінною складовою усіх названих революцій було прагнення демократії, бажання кожного народу реалізувати надану йому владу. Адже саме на демократію покладаються великі надії, вона є дороговказом для справедливої та справді народної політики.

Важливі питання майбутнього демократії

Спеціальний мультимедійний, багатомовний та інтерактивний проект DW "Уся влада народу?" присвячений важливим питанням майбутнього політичного народовладдя. Адже громадяни повсюди прагнуть змін: особливо в останні роки у багатьох регіонах світу ми спостерігали виникнення нових протестних рухів. В арабських країнах, наприклад, люди скинули диктаторські режими, які тримались десятиліттями. Втім, як розвиватимуться ці держави далі? Однозначну відповідь на це питання дати складно.

У Східній Європі люди виступають, передусім, проти політичного кумівства та корупції. Знаходяться ті, хто активно вимагає посилення громадського контролю та шукає допомоги на Заході. Проте і тут, у так званих розвинених демократіях, остання фінансова криза посилила прагнення відповідних змін. У Європейському Союзі та США люди виступають проти відчутного домінування фінансових груп та зниження владного впливу демократично обраних, національних представників народу.

Ми ставимо запитання: що спільного у протестних рухах в усьому світі? Як могли б виглядати зміни, яких вимагає суспільство? І перш за все: що допоможе демократії стати на ноги?

Запити та вимоги активістів у різних регіонах світу суттєво різняться між собою, але майже повсюди на передових позиціях перебувають молоді люди, які у власний спосіб виборюють право на участь в ухваленні політичних рішень. Нерідко вони, заручившись підтримкою нових медійних та технологічних можливостей, ставлять під питання легітимність старих структур влади та шукають нових шляхів активної участі у розвитку своїх країн.

Готовність до змін!

Саме так вони втілюють те, що є основою будь-якої демократичної системи: громадську активність, багатогранність запитів та готовність до змін! Адже демократія ніколи не є "чимось завершеним". Вона ніколи не є чимось однозначним і само собою зрозумілим. Навпаки: демократія постійно винаходить себе наново. Про неї знову і знову дискутують, її оспорюють та виборюють. І завжди є невгамовні та безстрашні, які мають наснагу і вірять у демократичне майбутнє своїх країн.

Саме тому ці люди - у фокусі нашого мультимедійного проекту: наприклад, молодий єгипетський активіст, який кілька тижнів прожив у наметах на площі Тахрір в Каїрі, а нині роз'яснює мешканцям найбідніших кварталів столиці Єгипту їхні демократичні права. Мужня українська журналістка-розслідувачка, яка чинить опір цензурі та залякуванням з боку влади.

Втім, вони - не єдині. Ви, шановні читачі, теж можете долучитися! У процесі вирішення важливих питань майбутнього демократії Ваш голос має неабияку вагу! Тож поділіться з нами своїми думками у соціальних мережах та електронною поштою: чи відповідальний Захід за відхилення інших країн від курсу демократичного розвитку? Чи простіше здійснення революції з новими цифровими медіа? Чи поєднувані такі речі, як демократія та економіка?

Соціальні мережі створюють нові можливості

Почерпніть натхнення у переконливих та водночас суперечливих есе, в яких видатні письменники, публіцисти та інтелектуали з різних країн представили Deutsche Welle свої погляди на демократію сьогодні і завтра.

Уже понад 60 років DW поширює цінності свободи, озвучує вимоги громадянського суспільства та активно виступає за демократію в усьому світі. Мультимедійна сучасність створює нові можливості: соціальні медіа розгортають актуальні дебати відразу та гостро. "Вся влада народу?" - лише один з багатьох таких прикладів, який ми пропонуємо Вам у співпраці з нашими партнерами. Даний проект продовжує дискусії проекту Mapping Democracy, започаткованого Ґете-Інститутом та супроводжуваного Deutsche Welle як медіа-партнером.

Висловіть свою думку і Ви! Сподіваюсь, Ви зацікавились, тож з нетерпінням чекаю на Ваші дописи!

Інф.: DW.DE

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh