altСтудентів з усієї України МАМА покликала захистити своїх колег
У вівторок, 27 березня, по всій Україні відбулася акція «Міліція – досить клеїти молодь!». Вона мала на меті привернути увагу громадськості до херсонських студентів, яких правоохоронці переслідують через те, що вони розклеювали листівки із «неправдивими чутками» про Президента України Віктора Януковича.
У столиці захід розпочався близько першої години дня: кількадесят студентів та молодіжних громадських діячів почали розклеювати в районі станцій метро «Університет» такі самі листівки, що й хлопці з Херсона, яких за таку діяльність намагалися притягти спершу до кримінальної, а потому – до адміністративної відповідальності.

На листівці зображено Президента України Віктора Януковича і підписано словами, що перефразовують відому радянську пісню: «Широка страна моя родная, много в ней лесов, полей и рек, я другой такой страны не знаю, президент которой бывший зек».
Акцію на підтримку студентів з Херсона провела так звана МАМА – система колективної безпеки молоді від політичних переслідувань, створена за ініціативою молодіжних громадських організацій та рухів. До неї, зокрема, входять такі ініціативи, як ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», ВМГО «Дебатна академія», ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», громадянський рух «Відсіч» та інші.
За словами учасників акції, не надто важливим є те, що написано на листівках – значно важливіший сам факт репресій проти вільного висловлення власної думки.
«Зміст листівки – це не головне. Головне – подолати страх серед молоді, коли за активний прояв своєї позиції відбувається необґрунтоване переслідування, коли намагаються покарати лише за публічне оголошення своєї думки», - відзначив віце-президент ВМГО «Дебатна академія» Назарій Боярський.
Учасники заходу наголошують, що право на свободу слова є невід’ємним правом кожної людини. Вони переконують, що вийшли на демонстрацію, щоби молодь усвідомила: у разі потреби за неї вступиться МАМА.
«Студенти та молодь узагалі мусить розуміти свої права, мусить відстоювати їх. А у випадку різних неприємностей, як, наприклад, у Херсоні, МАМА не лишиться осторонь їхніх проблем», - підкреслив член «Фундації регіональних ініціатив» Віталій Кічкірук.
«Наша сьогоднішня акція – це попередження міліції та взагалі нинішній владі. Якщо студентів будуть переслідувати і далі – заклеїмо цими листівками всю Україну. Ми чітко знаємо, чого варті розмови владоможців про «демократію», особливо на тлі останніх подій. Наша ж мета – донести до кожного студента, що без його активної позиції змінити щось буде важко», - пояснює співкоординатор акції, член Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Пархоменко.
Поряд із Києвом, акція відбулася також у Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирі, Києві, Луганську, Львові, Миколаєві, Котовську, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Харкові, Чернівцях, Мукачевому, Ужгороді, Севастополі та Хмельницькому.

Додаткова інформація:

МАМА - це система колективної безпеки молоді від політичних переслідувань, створена за ініціативою молодіжних громадських організацій та рухів. На даний момент готовність до роботи у системі «МАМА» задекларували: ВМГО «Українська асоціація студентського самоврядування»; ВМГО «Дебатна Академія»; МПО ХОГО «Молодіжна правозахисна група – Харків»; Громадянський рух «Відсіч»; ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»; ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес»; ГО «Центр Громадянських Свобод».
МАМА  захищає членів молодіжних громадських організацій, активістів молодіжних неформальних об’єднань, студентів від політичних переслідувань у правовий (притягнення до різного виду відповідальності) та неправовий (залякування, тиск, профілактичні бесіди) способи з боку представників державної влади, органів місцевого самоврядування, адміністрацій навчальних заходів, тощо, якщо ці переслідування викликані діями переслідуваної особи із захисту прав, свобод і законних інтересів.

Про справу херсонських студентів:
02 березня у ЗМІ з’явилась інформація про затримання двох студентів четвертого і п’ятого курсів Херсонського національного технічного університету. Їх затримали за розклеювання «антипрезидентських листівок» на вулицях міста. Саме ці листівки на думку правоохоронців "в грубій і образливій формі висміюють главу держави".
Дніпровський райвідділ міліції Херсона порушив проти студентів кримінальну справу за частиною 2 статті 296 КК України (групове хуліганство). Також з них було взято як запобіжний захід підписки про невиїзд. Крім того, пізніше в гуртожиток, де проживають студенти, прибули співробітники Служби безпеки України. Сусіди затриманих повідомили, що шукали копіювальну техніку.
За наявною інформацією, студенти просто скачали на одному із сайтів зразки листівок, надрукували два десятки екземплярів на своєму принтері, і вирішили їх розклеїти.
За словами ректора їх ВНЗ Юрія Бардачева, студентам загрожує відрахування в разі прийняття судом рішення про протиправність їх дій. Студенти також повідомляють, що їх попросили не розповсюджуватися про інцидент.
Під тиском громадськості кримінальну справу проти студентів було закрито у зв’язку з відсутністю у їх діянні ознак складу злочину.
Проте наразі вирішується питання про притягнення цих студентів до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 1731 «Поширювання неправдивих чуток». За даною статтею передбачено наступне покарання: накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку. 

Українська Інформаційна Служба

Украї   

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh