Також пропонується вулицю Мельникова назвати іменем Чикаленка
Перечитую Розпорядження Віталія Кличка про чергову порцію перейменувань у Києві. Ця тема мені близька, бо я їй присвятив багато своїх малих і великих публікацій та організував пікетування Київради у часи міського голови О.О.Омельченка. Особливо зрадів, коли знайшов, що вулиця Михайла Майорова тепер називатиметься вулицею Петра Калнишевського. На вулиці стоїть церква, до якої я ходжу щонеділі. Церковна громада підписала підготовлений мною лист до В. Кличка. Ми писали, що не може вулиця з храмом Божим називатися іменем великого грішника. Адже Майоров (справжнє проізвище Меєр Біберман) був першим головою ЧК на Україні і прославився тут великим терором. Він же був міністром продовольства при Кагановичу і вивозив зерно в Москву.
Минулого четверга написав ще один лист В. Кличку.Тепер вже від імені Просвітницького центру ім. Євгена Чикаленка, який я очолюю. Усе своє життя і всі свої кошти Є. Чикаленко (на фото) віддав українській національній справі. Це йому належить вислів "Легко любити Україну до глибини душі. А ви спробуйте любити її до глибини своєї кишені".
Ми пропонуємо назвати іменем Чикаленка вулицю Мельникова, або принаймні частину її. Річ у тім, що саме тут, у будинку № 67, після еміграції Чикаленка до Чехії тривалий час жила родина Чикаленків, зокрем його син Петро, замордований більшовиками, та син Іван, репресований ними до Сибіру. Я маю "Будинкову книгу", яка дивом збереглася, і яку місяць тому дав мені внук Є. Чикаленка (Євген Іванович), і яка це засвідчує.
Ми починаємо кампанію по спорудженню на цій вулиці пам'ятника великому меценатові. Виготовити його погодився скульптор Богдан Мазур - автор памятника Чорноволу в центрі Києва. Сподіаємося, що В. Кличко відгукнеться на нашу пропозицію. Іншу частину вулиці (вона має дві частини) варто назвати іменем полковника Андрія Мельника, як уже кимось якось пропонувалося. І нехай допоможе Господь прийняти тут справедливе рішення.

Юрій Гнаткевич, Голова Просвітницького центру національного відродження імені Євгена Чикаленка

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh