У віці 86 років пішов з життя письменник, колишній редактор журналу "Перець" Олег Чорногуз
Про це повідомила його внука, поетка, військова Ярина Чорногуз на своїй Фейсбук-сторінці.
Олег Чорногуз — знаменитий письменник, журналіст, редактор журналів "Перець" та "ВУС", автор численних книжок гумору та сатири. Член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України.
Народився 15 квітня 1936 року в селі Іванів. У 1964 році закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка, навчався на факультеті журналістики.
Був завідувачем відділу листів Погребищенської райгазети. У 1963 році став завідувачем відділу сатири та гумору газети "Вінницька правда".
Артемко робить свій вклад у Перемогу України
Семирічний Артемко став талісманом українських воїнів.
В одному з прифронтових селищ поблизу Кривого Рогу живе хлопчик Артем, який в семирічному віці вже активний волонтер. Хлопець передав зібрані власні кишенькові кошти (майже сім тисяч гривень) на павербанк для бійців підрозділу, який захищав їхнє селище, пише Главком з посиланням на krivbass.city.
Російський кривавий диктатор Владімір Путін у п’ятницю, 7 жовтня, святкує своє 70-річчя
У соціальних мережах українці надсилають тирану “теплі” привітання, сповнені чорним гумором та з великою кількістю мемів.
Символічно, що в цей же день відзначають Всесвітній день бавовни, який Генасамблея ООН проголосила у 2021 році. Цю паралель теж не забули провести користувачі у соціальних мережах.
Факти ICTV зібрали реакцію українців у соціальних мережах на “свято” бункерного диктатора з Росії. Більшість з них супроводжуються словами: здохни, на рік ближче до смерті та гори у пеклі.
Лукашенко: Яка нам різниця, яку країну не захищати
30 вересня президент РФ путін, перед підписанням договорів про "вхождення" захоплених територій України до складу росії, виголосив "полум'яну" промову в кремлі. Природньо, що його найближчий васал Лукашенко поспішив поздоровити його з цією подією.
Кожен громадянин повинен відповідати за діяльність своєї держави, - філософ Анатолій Мініч
Росія має знайти в собі сили попросити вибачення в України.
Визнання провини - єдиний шанс для росіян вибратися з імперської петлі.
Але чи варто очікувати каяття російського народу? Про це в статті у виданні "Дзеркало тижня" розмірковує український філософ, науковець, викладач Анатолій Мініч.
У суботу, 1 жовтня, відзначають Міжнародний день музики, Міжнародний день кави та інші свята
Це Всесвітній день какао та шоколаду, Міжнародний день вегетаріанства, Міжнародний день людей похилого віку, Всесвітній день Хабітат або "Міжнародний день житла", День геронтолога, День CD-плеєра.
В Україні в цей день відзначають і День ветерана.
30 вересня щорічно відзначається Міжнародний день перекладача
Офіційне визнання свята відбулося у 1991 році Міжнародною федерацією перекладачів.
День перекладача святкують на честь святого Єроніма, покровителя перекладу, який здійснив повний переклад Біблії з оригіналу (івриту) на латину. Він помер 30 вересня 420 року.
“Професійний переклад вносить вагомий вклад у згуртування націй та поширення інформації, яка раніше була доступна лише представникам певної культури. Робота перекладача може вплинути на відносини між різними країнами
Ірина Фаріон пояснила значення мови, зокрема в Армії
Жодних московських маркерів на українській землі не має бути, переконана Ірина Фаріон, філолог і політик.
Ще Микола Хвильовий говорив про згубність російської мови й літератури для українців, бо це - "література, яка виховує раба". У нас не буде жодної перспективи, якщо кожен не визначиться, хто він! - сказала Ірина Фаріон у інтерв'ю журналістці Наталії Влащенко.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що російський диктатор Владімір Путін хоче відновлення СРСР, а люди для нього — лише витратний матеріал.
Про це Зеленський сказав в онлайн інтерв'ю знаменитому французькому актору Алену Делону.
У свою чергу Ален Делон підкреслив, що путін холоднокровно вбиває і мирних мешканців, і домашніх тварин.
"Він [Путін] чудово розуміє, що робить. Він знає, скільки гине людей. Просто для нього це невіддільна частина плану",
Українські журналісти використовують не всі засоби в інформаційній війні, - Павло Січкар
Кожне журналістське слово має нівелювати московську пропаганду.
Так, досі деякі журналісти і окремі політики вживають термін "війна в Україні" замість терміну "війна проти України". Адже "коли йдеться про "війну в Україні", то це у багатьох асоціюється з нібито "внутрішнім конфліктом" всередині країни. Тому потрібно говорити про війну рф проти України або російсько-українську війну, щоб одразу було зрозуміло, що це міждержавний конфлікт, а ніякий не "внутрішній".
|
|