Юрій Гнаткевич, громадський діяч: "Невже влада серйозно вірить в те, що громадське обговорення на сайті КМДА є справді обговоренням і справді громадським?!"
На думці в мене хід голосування на сайті КМДА projects.kievcity.gov.ua  щодо перейменування вул. Льва Толстого на вул. Євгена Чикаленка. Бігме не писав би цього посту, а відразу сів би за кермо і поїхав би садити картоплю, якби не звернув увагу на те, що на сайті "висить" окрема графа: “Найпопулярніші проекти”. Ідеться про проекти рішень Київради, в обговоренні яких «прийняла участь» найбільша кількість людей. Відразу зауважу редакторам сайту, що українською мовою треба казати  і писати «взяла участь». Це треба виправити, бо це неприємна помилка. Це московіти участь «принимают», а ми її беремо рівно як англійці (take part) й німці (teilnehmen).

Саме кількість людей, які взяли участь  в обговоренні, спонукала мене до аналізу. До найпопулярніших проектів віднесено всього сім. Після прізвищ вказую кількість голосів «за» і «проти». Отже: Шухевич – 3165 проти Ватутіна – 2627; Бандера – 3165 проти Москви – 2627;  Гавел – 3529 проти Лепсе–2011;  Євген Гуцало – 2592 проти Кутузова – 1678;  Омелянович-Павленко – 2308 проти Суворова - 1806; Алмазов – 2304 проти Кутузова - 1781; і нарешті Чикаленко - 1599 проти Толстого - 1919. Зауважимо, що перші шість голосувань завершилися ще майже рік тому, а останнє (Толстой – Чикаленко) триватиме ще півтори доби і його результати, як видається, мало зміняться.

Питання перше. Хто ж голосував за Шухевича, Бандеру, Омеляновича, Алмазова, Чикаленка й зрештою за Гавела й Гуцала? Поза сумнівом, це ті, кого Пётр Симоненко називав «пєчєрними націоналістами» і про яких комуністи в недалекому минулому казали, що вони «с націоналістічєскім душком». За їхніх візаві голосували ті, хто ненавидить «бендеровцев» і стоїть за  «русскій мір».

Питання друге. Чому Шухевич, Бандера, Омелянович, Алмазов, Гавел і Гуцало перемогли, а Чикаленко програє? Де зникли ті з «націоналістічєскім душком» або «пєчєрниє» (3165 мінус 1599 тобто 1566), які голосували за за націоналістів Бандеру й Шухевича? Невже пішли на фронт? Невже вони не вважають Чикаленка націоналістом?

Питання третє. Чому 709 прихильників генералів Омеляновича і Алмазова не підтримали Чикаленка? Невже вважають, що Чикаленко був не досить відважним вояком за Україну? Зрештою, невже майже тисяча (2592 – 1599) прихильників Євгена Гуцала вирішили, що він більший патріот за Євгена Чикаленка (на фото)?

Питання четверте? Невже й справді така велика частина «пєчєрних» вважає, що поміщик Л.Толстой зробив для України більше ніж поміщик Є. Чикаленко, якщо вважає, що Толстой може мати в Києві шість топонімів, а Чикаленко жодного?

Виникають також питання до влади. Чому, виконуючи одну з важливих норм закону, Кернес, Філатов і Саакішвілі давним-давно закінчили топонімічну реформу в своїх областях, а в столиці влада продовжує громадські обговорення, недоречно збурюючи громаду? Невже влада серйозно вірить в те, що громадське обговорення на сайті КМДА є справді обговоренням і справді громадським, і справді «чистим»?! У Києві живуть мільйони людей, а в змаганнях на сайті беруть участь максимум п’ять тисяч, які є не громадою, а політично заангажованими представниками партій і громадських організацій. Про активність чужих спецслужб тут доводиться лише здогадуватися. Про це виразно засвідчила днями Одеська міська рада.

Ми все ще віримо в те, що буде у Києві вулиця Євгена Чикаленка і на ній стоятиме пам’ятник великому українцеві, де буде викарбовано його слова «Легко любити Україну до глибини душі. А ви спробуйте любити її до глибини кишені». Кмітливі кияни приноситимуть до пам’ятника, щоб приклеїти на постаменті, копії декларацій про доходи наших олігархів, грошових мішків і деяких нардепів.

Юрій Гнаткевич, народний депутат кількох скликань, громадський діяч, Голова "Просвітницького центру національного відродження імені Євгена Чикаленка",
для порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh