Українська письменниця зазначила, що це стало для неї несподіванкою
14 липня українська письменниця Ліна Костенко отримала найвищу нагороду Франції - Орден Почесного легіону.
Фото та відео з нагородження опублікувала журналістка Мирослава Барчук у Facebook.
"Для мене це була абсолютна несподіванка. Я належу до всесвітньо невідомої літератури. І раптом така відзнака", – сказала Костенко.

"Ви слушно сказали, я справді люблю Францію. І навіть у ті часи, страшні тоталітарні, я завжди бувала душею у Франції. У мене є вірші, твори про Францію", - додала вона.

Орден Почесного легіону (Ordre national de la Legion d'honneur) найвища нагорода у Франції, яку присуджує президент за військові або цивільні заслуги. Легіон засновано 19 травня 1802. Декретом Наполеона Бонапарта від 14 липня 1804 "Про відзнаки членів Почесного Легіону" встановлено орден Легіону. Девіз ордену – "Честь і Вітчизна".

Згідно з кодексом Почесного легіону і військової медалі ця почесна організація має статус і права юридичної особи. Приналежність до ордена є вищою відзнакою пошани і офіційного визнання особливих заслуг у Франції.

Орден має три ступені і два достоїнства: ступінь Кавалер, ступінь Офіцер, ступінь Командор, достоїнство Великий Офіцер і найвище достоїнство – Великий Хрест.

Таня Матяш
Інф.: lb.ua


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh