День Української Державності є важливою датою, але це свято відзначається... не в той день!
Так вважає політичний експерт, дослідник історії Української Державності Михайло Роль.
Це свято мало б відзначатися в день народження України-Руси як держави. Воно має сенс, коли ми святкуємо не день розквіту давньої Української держави, а день її виникнення, найпершого визнання у світі. А ця історична дата відома! За точку відліку історії державності України-Руси "Повість временних літ" взяла 860 рік.
18 червня 860 року перший київський князь-християнин Аскольд (він же - перший київський мученик за віру Христову) очолив перший задокументований похід Русі на Константинополь, столицю Візантії.
Похід руських дружин на Константинополь у 860 році став важливою віхою Русі. Як писав константинопольський патріарх Фотій, відбулося "Відкриття Русі". Саме з цієї події у візантійських та інших закордонних хроніках починається офіційний відлік історії Русі зі столицею у Києві. «Повість временних літ» зазначає, що з цього часу «начася прозивати Руська земля».
Отже Днем Української Державності - датою народження України-Руси - є 18 червня 860 року! Чому ж ми приховуємо цю фундаментальну історичну дату? Кожен українець має знати "метрику" своєї держави! На запитання "коли постала Україна-Русь як держава?" має бути однозначна відповідь.
Святкування ж Дня Української Державності у день Хрещення Русі робить Україну-Русь молодшою на 130 років і збільшує плутанину в головах українців.
Михайло Роль додає, що і свято проголошення Незалежності - 24 серпня - потрібно святкувати в інший день: 22 січня, коли вперше в новітній історії незалежність України (УНР) була проголошена Четвертим Універсалом Центральної Ради. Цей Універсал ніхто не скасовував, він є чинним (розміщений на сайті Верховної Ради України).
 
Детальніше - у статті: Відлік державності України-Руси починається на 130 років раніше, ніж вважає президент Зеленський, - експерт - ТУТ

Інф.: ВН

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh