Державне бюро розслідувань заявило, що перевірить законність дій журналіста, головного редактора інформаційного порталу "ЦензорНЕТ" Юрія Бутусова на відео, яке він виклав у соцмережу
Йдеться про відеозапис, на якому Бутусов стріляє із 152-мм гаубиці.
Кримінальне провадження вже розпочато, інформує у неділю, 28 листопада 2021 року, пресслужба ДБР.

"Журналіст виклав відео (на своїй сторінці у Facebook, - Ред.), де він здійснює постріли з "Гаубиці Д-20" калібром 152 мм. Він супроводжує свій постріл словами: "По окупантах вогонь". Пізніше Бутусов дописав, що відео було знято дуже давно, і з тренувань, але оприлюднення подібних матеріалів завдає шкоду інформаційній безпеці Української держави та дозволяє представникам держави-агресора посилювати тиск на Україну", - зазначають у Бюро.

У ДБР наголосили, що всі обставини публікації та запису відео пострілу з гармати, яке виклав Юрій Бутусов, будуть перевірені. Зокрема, в порядку ст. 414 КК України (порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) та ст. 437 ККУ (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни). Також перевірять можливі посадові порушення особами, які допустили цивільного громадянина до відповідного озброєння.
 
"За попередніми висновками, подія відбулась за межами зони ООС. Але суспільство отримає повну і вичерпну відповідь після детальної перевірки. Закликаємо усіх громадян України при публікації будь-яких матеріалів враховувати можливі негативні наслідки для інформаційної безпеки держави", - додали у Бюро розслідувань.

Заяву з приводу викладеного Бутусовим відео оприлюднила й Українська делегація у Тристоронній контактній групі по Донбасу.

"Українська делегація категорично засуджує публікацію будь-яких матеріалів, які можуть поставити під загрозу процес мирного врегулювання, життя наших воїнів та інформаційну безпеку України", - сказано в заяві.

В українській делегації в ТКГ вважають, що сам факт виконання стрільби з бойової гармати цивільною особою дозволяє звинуватити Україну у тому, що вона не контролює власні Збройні Сили.

Вже сьогодні, після оприлюднення цитованого вище пресрелізу ДБР, Бутусов пов'язав дії правоохоронців з його запитаннями президенту під час його останньої зустрічі з журналістами.

"Президент Зеленский помстився мені за свою ганебну прес-конференцію", - стверджує Юрій Бутусов.

"Все що я казав про російську агентуру в оточенні Зеленського - чиста правда, і я це можу довести, а тексти та справи якими Офіс (президента, - Ред.) намагається мене закрити - це системна брехня і сплановані дії російської агентури в Офісі президента в інтересах нашого ворога", - зазначив журналіст.

При цьому Бутусов додав, що переховуватися або тікати з України не збирається.

"Я не збираюсь кудись їхати з країни, я залишусь тут", - сказав він.

- Президент Зеленський помстився мені за свою ганебну прес-конференцію. Державне бюро розслідувань тільки що порушило проти мене справу за статтею 437 - планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни. Тобто Майдан, захоплення Криму, вторгнення на Донбас та вісім років війни - це я все почав? На думку президента саме я оприлюднив відео з Байрактару і тим самим спричинив смерті наших воїнів (кого саме, звичайно, не сказав).  І ось вже знайшли привід - постріл з гармати, який був колись зроблений, назвали його "приводом для ескалації", хоч я і написав що це було давно. І тепер мене залучають по кримінальній статті за розв'язання агресивної війни!
А нагадаю: все це  тому, що я задав питання: Чи не соромно Зеленському тримати коло себе російського агента Демченка?  І усі почули від президента, що російський агент Руслан Демченко - корисний керівник комітету по розвідці, попри те, що він очолює усі розвідслужби України всупереч закону про люстрацію та є співавтором Харківських угод по сдачі Криму. І Демченка, Татарова, Єрмака президент захищає.
А мені у неділю увечері повідомляють, що я кудись з гармати міг влучити по російських окупантах, і тим самим це я розв’язав війну! Зранку думаю, чого б це «позитивні блогери»  як під копірку пишуть пости і звинувачують мене, що ніби це ж я "як пореченков стріляю" - тобто прирівняли російського терориста до мене, громадянина України. А це така медійна підготовка, як бачимо, для кримінальної справи. ДБР у Зеленського контролює один із керівників знищення протестів на Майдані - Олег Татаров, вірний кадр Андрія Портнова та Андрія Єрмака. На восьму річницю розгону Майдану 29 листопада 2013-го Татаров та Єрмак зробили блискучий подарунок російській пропаганді - намагаються засудити журналіста, який писав про Майдан та про війну з першого дня. Ось це дійсно буде в усіх російських новинах. Інтереси Зеленського в моїй справі повністю збіглися з інтересами Портнова, Татарова, російської пропаганди та їхньої агентури в Україні. Думаю, що тепер координація дій Офісу президента, силовиків та російського впливу може вважатись доведеною. Я не збираюсь кудись їхати з країни, я залишусь тут, де я вийшов на Майдан вісім років тому. Там не було Зеленського, не було Єрмака, а Татаров та Портнов там були одними з координаторів придушення протестів. Що ж, ті, хто мене замовив тепер відомі для всієї країни. Тепер російський вплив в Україні кожен громадянин наочно побачить. Все, що я казав про російську агентуру в оточенні Зеленського - чиста правда, і я це можу довести, а тексти та справи якими офіс намагається мене закрити - це системна брехня і сплановані дії російської агентури в Офісі президента в інтересах нашого ворога.
Моя справа доведе: російський вплив в оточенні президента Зеленського існує, і провал наших спецоперацій проти Росії - це спланований в ОП злочин, який я як журналіст вимагаю розслідувати належним чином. І саме за це мене хочуть покарати.

Довідка

Юрій Бутусов розмістив дане відео учора, 27 листопада, у День пам'яті жертв Голодоморів, окремо наголосивши на символічності цієї дати і на символічності відео.

Точне місце та час зйомки він пообіцяв назвати пізніше.

Як він зазначив, показане на відео мало місце під час навчань Територіальної оборони.

Інф.: espreso.tv

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh