Язичницьке коріння свята та легенда про святого Валентина
У понеділок, 14 лютого, Україна разом з іншими країнами відзначатиме найромантичніше свято в році - День усіх закоханих.
"Апостроф" розповідає історію свята та публікує легенду про святого Валентина.

Історія Дня всіх закоханих
Минуле свята вкрите безліччю легенд та домислів, що відносяться до часів язичництва. Історики вважають, що у християнського свята на честь святого Валентина та давньоримського фестивалю Луперкалій є щось спільне.

У дохристиянському Римі процвітав культ бога веселого розпусти Фавна та богині жіночої родючості Юнони, яку вшановували в ніч із 13 на 14 лютого. Цей день також збігався із ще одним "дорослим" фестивалем Луперкалієм.

Свято з еротичним підтекстом починалося з жертвопринесення козла та собаки – кров'ю поливали двох молодих чоловіків. Пізніше їх омивали молоком і відправляли очолювати ходу святкової процесії. Потрапити жінкам під руку оголених обраних чоловіків вважалося добрим знаком.

Легенди свідчать, що у фестивалі брали участь всі бажаючі жителі Риму, а свято закінчувалося тим, що всі оголювалися і вдавалися тілесним втіхам.

Легенда про святого Валентина

Історики впевнені, що образ Валентина є збірним, оскільки до наших днів дійшли відомості як мінімум про трьох святих, які загинули за віру під час світанку християнства.

Перший Валентин проповідував у Стародавньому Карфагені, де й загинув від рук своїх сподвижників. Докладнішої інформації про нього не збереглося.

Другий Валентин служив у чині єпископа у місті Інтерамна (сьогодні місто Терні). Його стратили за вірність християнству приблизно у III столітті нашої ери.

Третій Валентин проповідував у Римі і про нього ходили романтичні легенди. Як стверджують дослідники, цей святий був ревним християнином, проповідував у храмі, мав дар лікування і вмів підтримувати романтичні пориви, за що був покараний. Священик Валентин не послухався імператора Клавдія II, який заборонив легіонерам одружуватися і заводити сім'ю, через що святого кинули у в'язницю і через якийсь час стратили.

Інф.: apostrophe.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh