Друге у 2023 році затемнення Місяця відбудеться наприкінці жовтня.
Воно закриє коридор затемнень, який почався 14 жовтня. Коли буде місячне затемнення, чи зможемо ми його спостерігати і чому слід бути особливо обережним - у матеріалі.
Місячне затемнення - це явище, коли Земля, перебуваючи на одній прямій між Місяцем і Сонцем, кидає тінь на супутник. Затемнення Місяця завжди збігається з повнею.
Цього разу тінню Землі буде вкрито максимум 6% поверхні Місяця - тобто, він не зникне, а лише тонкий його край стане повністю темним. Тіньова величина цього місячного затемнення дорівнює 0,122 (максимально можлива - 1), а напівтіньова величина - 1,118 (максимальна - 2, це повне місячне затемнення). Це затемнення буде найбільшим місячним затемненням до 2025 року, хоча його і не можна назвати неймовірно видовищним.
Коли місячне затемнення в жовтні 2023 - точний час і як його побачити
Усе затемнення триватиме 4 години 25 хвилин. Спочатку на місячний диск потрапить півтінь Землі, потім Місяць частково зайде в тінь Землі - це буде часткове затемнення, яке триватиме 1 годину 18 хвилин.
Напівтіньове затемнення почнеться 28 жовтня о 21:01 за київським часом (18:01 GMT), а часткове затемнення почнеться о 22:35 за Києвом (19:35 GMT).
Свого максимуму часткове затемнення 28 жовтня 2023 року досягне о 23:14 за Києвом (20:14 GMT), а завершиться о 23:52 (20:52 GMT) за Києвом.
Повністю затемнення завершиться о 01:26 за київським часом 29 жовтня.
Повністю затемнення буде видно на сході Північної і Південної Америки, в Європі, Африці, Азії та Австралії. Частину затемнення буде видно в усій Європі, Азії, Австралії, Африці, Північній Америці, більшій частині Південної Америки, у Тихому, Атлантичному, Індійському океанах, Арктиці та Антарктиді.
В Україні місячне затемнення 28 жовтня 2023 року можна буде спостерігати за умови, що погода вночі буде ясною. Щоб побачити його, не потрібно жодного спеціального обладнання - потемніння поверхні Місяця буде видно неозброєним оком. Край Місяця під час затемнення здаватиметься темним, ніби від нього відкусили шматок. Інша частина буде вкрита світлою півтінню - її поверхня лише злегка потемніє.
Наступне місячне затемнення відбудеться 25 березня 2024 року.

Що не можна робити в місячне затемнення
Місячні затемнення привносять у життя зміни - як позитивні, так і негативні, кажуть астрологи. Затемнення в жовтні 2023 відбудеться в знаку Тельця, тому можуть порушуватися теми фінансів, воєн і криз.
Місячного затемнення слід побоюватися через його вплив на людину: у цей період і до нього може погіршитися загальне самопочуття, проявитися емоційна нестабільність. Головний біль із нізвідки і безсоння - це теж затемнення.
Зазвичай у цей час також виходять з ладу електроприлади, губляться важливі речі, посилки тощо - до цього потрібно бути готовим. Також, попереджають астрологи, у декого може з'являтися почуття дежавю - ефект повторюваних подій. Якщо це відбувається з вами, то цілком імовірно, що вам потрібно зробити висновки і вчинити так, щоб виправити минулі помилки й уникнути повторюваного сценарію.

Що не можна робити в затемнення:
    робити необдумані вчинки - вони можуть призвести до фатальних наслідків;
    сваритися - у цей час можливі провокації;
    звинувачувати себе або інших у тому, що відбувається;
    перенапружуватися;
    йти на ризик;
    вдаватися до медичних процедур і операцій;
    влаштовуватися на нову роботу і підписувати важливі папери;
    робити ремонт, генеральне прибирання, перестановку.

Інф.: УНІАН

Коментарі