Активна фаза 16-х навчань "Сі Бриз" стартувала 11 липня
Хоч лише тридцять відсотків українців підтримують вступ нашої країни до НАТО, однак традиційні міжнародні військові навчання "Сі Бриз", які відбуваються біля берегів Одеси, майже всі вони сприймають схвально. Цього року число країн-учасниць дещо зросло. Як повідомили на урочистому відкриття навчань, яке відбулося в Одеському будинку офіцерів, командуючий Військово-морських сил України віце-адмірал Юрій Ільїн та капітан 1 рангу ВМС США Джеймс Ейкен, у маневрах беруть участь Україна, США, Німеччина, Канада, Туреччина, Італія, Грузія, Азербайджан і вперше Румунія та Болгарія. В якості спостерігачів присутні військові Катару, Лівії, Таїланду й Об’єднаних Арабських Еміратів. Загалом залучено близько 1700 чоловік, 15 кораблів і суден, 10 літальних апаратів і 35 одиниць автобронетанкової техніки. Учасники навчань відпрацьовують операції з безпеки на морі, заходи з евакуації цивільного населення, ліквідації наслідків стихійних лих і техногенних аварій.
Активна фаза шістнадцятих навчань "Сі Бриз" стартувала 11 липня на полігоні в Чабанці. У ній узяли участь фрегат "Гетьман Сагайдачний", великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", морський тральщик "Чернігів", фрегат ВМС Румунії  "Марушесті", катер ВМС Грузії "Сухумі" і ракетний катер ВМС Туреччини "Мелтем". За  легендою, це узбережжя — далека заморська земля, де пірати нападають на судна, мародери грабують поселення, терористи взяли в полон студентів. На виручку потерпілим приходить українська морська піхота. Наші воїни тренувалися діставати з води підбиту  техніку, висаджувати морський десант, боротися з умовними терористами. Спостерігачі зауважили, що наші БТРи добре плавають, а ось у прибережному піску інколи застряють. А ще українські морпехи виконували парашутні стрибки з літака повітряних збройних сил Німеччини С-160.
12 липня в акваторію Одеського порту увійшли півтора десятка військових суден, які провели цього дня операцію з безпеки на морі й евакуації цивільного населення з умовної зони військових дій і стихійного лиха. Загалом, усе відбувається майже так, як і на попередніх навчаннях. Американські моряки, які щоденно займаються тактичною підготовкою, на спільних навчаннях продовжили самовдосконалення і щедро ділилися своїм досвідом з іншими. Та й на них чекали всілякі несподіванки, бо командування постійно ускладнювало програму навчань. Інколи додавалися такі елементи, що навіть змушували учасників змінювати хід своїх маневрів.
Юрій Ільїн переконаний, що регулярні міжнародні навчання найкращим чином сприяють вишколу українських моряків. Вони набувають досвід у боротьбі з піратством, нелегальною міграцією, незаконним оборотом наркотиків, у наданні допомоги людям, що потрапили в біду. Позитивні репортажі про хід навчань подають майже всі українські мас-медіа. Щоправда, окремі з них зауважили, що цьогоріч американські судна й морські піхотинці представлені досить скромно. Пояснюється це, зокрема, тим, що вони зайняті в операціях на Близькому Сході та ще значним скороченням фінансування військових сил США. Натомість Румунія всіляко намагається продемонструвати тут свою військово-морську міць. У декого це викликає неабияке занепокоєння, адже наші сусіди вже неодноразово заявляли про свої територіальні претензії до України.
А ось російські ЗМІ і всілякі проросійські видання в Україні, яким не до шмиги дружні контакти нашої держави з НАТО, або замовчують хід навчань, або смакують подробиці досить брутального пікетування «Сі Бриз-2013» активістами Прогресивної соціалістичної  партії України Наталії Вітренко. Під час церемонії відкриття навчань близько тридцяти  активістів ПСПУ скандували біля приміщення будинку офіцерів: «Янкі гоу-хоу», «Україна без НАТО». Вітренківці не пошкодували коштів на виготовлення численних досить вульгарних плакатів, яких навіть не було кому тримати. Вони демонстративно обстріляли яйцями вивішений ними ж на дереві портрет солдата НАТО, а потім спалили й прапор цього військово-політичного блоку. Одночасно з паплюженням НАТО, вітренківці засудили і прагнення України вступити в Європейський союз. Мета прогресивних соціалістів – відродження комуністичної імперії й сталінізму, вступ України до Митного союзу. «Ми не янкі, ми слов’яни, наші браття – росіяни», - скандували учасники пікету російською мовою.
Але, як мовиться, собака бреше, а караван іде. Марні сподівання українофобів, що час можна повернути назад. Прихильність українців до ЄС зростає з кожним днем, а страшилка із зображенням НАТО вже нікого з нас не лякає. Немає сумніву, що проведені в штатному режимі навчання «Сі Бриз-2013» стануть ще одним кроком у розвитку і зміцненні наших партнерських зв’язків зі світовою спільнотою.  
                                                                             
Сергій Горицвіт, незалежний журналіст, для "Волі народу"
На світлинах: у відкритому морі; учасники попередніх навчань зустрілися в Одесі як друзі
Фото odessa-life.od.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh